Milan Havel Jakub Brabec je mimo hru, česká obrana tak nastoupí v jiném složení, než proti Portugalsku. Jednou z možností je stažení Václava Jemelky na stopera vedle Davida Zimy, na levém kraji by pak mohl opět operovat Jaroslav Zelený. Ten ale proti Portugalsku nijak nezářil, a tak by kouč Šilhavý mohl zkusit změnu. Připraven je Milan Havel z Plzně, který je letos v dobré pohodě. V reprezentaci už pár důležitých zápasů odehrál. 
 Lukáš Kalvach  Alex Král je od léta v Schalke, v posledních zápasech ale moc nehraje. Přesto šel proti Portugalcům na plac od začátku, jenže moc toho nepředvedl. Trenér Jaroslav Šilhavý jej má mezi svými oblíbenci, je však otázkou, zda ho nasadí i ve Švýcarsku. Krále by mohl nahradit Lukáš Kalvach, který předvádí velmi dobré výkony v Plzni, se kterou hraje i Ligu mistrů. 
 Adam Vlkanova  V zápase s Portugalskem šel na plac až v průběhu druhé půle, hned ho ale bylo plné hřiště. Adam Vlkanova si do reprezentace přenesl formu z Plzně a ukázal několik světlých momentů. V Portugalsku by klidně mohl jít na plac od začátku. 
 Václav Černý  Do duelu s Portugalskem přišel ve stejném čase jako Vlkanova a hned ukázal, že je v současné době v pohodě, kterou nabral v nizozemském Twente. Má tah na bránu, dobré ofenzivní schopnosti, tedy přesně to, co český tým potřebuje. Byl nebezpečnější než Adam Hložek, jehož na hřišti nahradil. 
5
Fotogalerie

Přijdou změny v reprezentaci? 5 trumfů, které ve Švýcarsku mohou oživit hru českého týmu

Zaplněný Eden se v sobotu těšil na zápas s Portugalskem. To ale udělilo českému týmu tvrdou lekci. Před dalším duelem ve Švýcarsku tak v sestavě mohou nastat změny.

Pokud se Češi chtějí udržet v elitní skupině Ligy národů, potřebuji vyhrát ve Švýcarsku. Na půdu soupeře ale Souček a spol. nejedou v dobré pohodě. Český tým schytal čtyřgólový výprask od Portugalska, proti kterému nepředvedl vůbec dobrý výkon. Jména pěti hráčů, kteří by ve Švýcarsku mohli hru českého týmu oživit, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk 

Jindřich Staněk ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Brankářskou jedničkou českého týmu je Tomáš Vaclík. Navíc se bude hrát ve Švýcarsku, kde zkušený gólman dlouho působil. Jenže Olympiakos, ve kterém chytá, se nyní trápí, v utkání s Portugalskem navíc dostal čtyři góly. Kdy jindy tak zkusit změnu, než teď? Jindřich Staněk má formu jako hrom, září v lize a okusil už taky Ligu mistrů. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Milan Havel 

Milan Havel ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jakub Brabec je mimo hru, česká obrana tak nastoupí v jiném složení, než proti Portugalsku. Jednou z možností je stažení Václava Jemelky na stopera vedle Davida Zimy, na levém kraji by pak mohl opět operovat Jaroslav Zelený. Ten ale proti Portugalsku nijak nezářil, a tak by kouč Šilhavý mohl zkusit změnu. Připraven je Milan Havel z Plzně, který je letos v dobré pohodě. V reprezentaci už pár důležitých zápasů odehrál. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Kalvach 

Lukáš Kalvach ČR.jpg

Alex Král je od léta v Schalke, v posledních zápasech ale moc nehraje. Přesto šel proti Portugalcům na plac od začátku, jenže moc toho nepředvedl. Trenér Jaroslav Šilhavý jej má mezi svými oblíbenci, je však otázkou, zda ho nasadí i ve Švýcarsku. Krále by mohl nahradit Lukáš Kalvach, který předvádí velmi dobré výkony v Plzni, se kterou hraje i Ligu mistrů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Vlkanova 

Adam Vlkanova ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V zápase s Portugalskem šel na plac až v průběhu druhé půle, hned ho ale bylo plné hřiště. Adam Vlkanova si do reprezentace přenesl formu z Plzně a ukázal několik světlých momentů. V Portugalsku by klidně mohl jít na plac od začátku. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Václav Černý 

Václav Černý ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do duelu s Portugalskem přišel ve stejném čase jako Vlkanova a hned ukázal, že je v současné době v pohodě, kterou nabral v nizozemském Twente. Má tah na bránu, dobré ofenzivní schopnosti, tedy přesně to, co český tým potřebuje. Byl nebezpečnější než Adam Hložek, jehož na hřišti nahradil. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud