Přijdou změny! 3 zahraniční posily Sparty, které mohou rychle vypadnout ze sestavy

Sparta v létě přivedla deset posil, po generálce s Arnhemem a zápasem v Evropské ligy v Bělehradě ale nastávají pochybnosti, zda cesta, kterou se klub vydal, byla správná. Někteří cizinci totiž vyloženě hořeli.

TBH.jpg

Sezona je sice teprve na začátku, už nyní se ale rozhoduje o dalším osudu pražské Sparty. Do bitvy v Bělehradě zasáhlo několik zahraničních posil, dobře si vedl ale jen Srdjan Plavšič, jiní nepřesvědčili nebo hráli jen krátce a další tři cizinci si dokonce „řekli“ o místo na lavičce náhradníků. O kom je řeč? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační gólman, který přišel zadarmo z Liberce, dostal přednost před Tomášem Koubkem. V Bělehradě ale nepůsobil vůbec jistě, hned ve třetí minutě vyrobil hrubku, připravil velkou šanci pro domácí a čisté svědomí neměl ani po první inkasované brance. V dalším duelu by měl dostat šanci mladší Koubek.

Foto:  Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Dobře nehrál ani jeho turecký parťák Semih Kaya, ovšem výkon Lukáše Štětiny byl ještě horší. Slovenský reprezentant, který přišel z pražské Dukly, nestíhal hned od začátku utkání. Často fauloval, navíc se téměř nezapojoval do rozehrávky. Takto výkon sebevědomého stopera nevypadá, příště by mohl dostat šanci Michal Kadlec.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Marc Janko

Marc Janko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pamatujete na Igora Gluščeviče či Maura Lustrinelliho? Nejen oni přišli na Letnou s vizitkami obávaných střelců a vyhlášených kanonýrů. Ani jeden z nich se ale příliš neprosadil a oba ze Sparty rychle odešli. V létě přišel do Prahy Marc Janko, rakouský šutér, který hrával za Twente, Porto nebo Basilej.

Se Švýcarskem se loučil ve střelecké formě, ale už sparťanská příprava naznačila, že všechno není v pořádku. V Bělehradě nebyl vůbec vidět, nedostával se k míči a už vůbec ne k zakončení. Toho by mohl využít David Lafata.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud