Přijdou větší nabídky. Toto jsou čtyři zahraniční kluby, které chtěly koupit Tomáše Součka

Bude to téma letního přestupového období. Odejde Tomáš Souček do zahraničí, nebo zůstane v Edenu? Vedení Slavie se snaží udělat vše pro to, aby svou oporu udrželo.

Zdálo se to být téměř hotovou věcí. Vypadalo to, že kdo zaplatí deset milionů eur, tak získá ligový klenot a Tomáš Souček se vydá vstříc prvnímu zahraničními angažmá. Jenže v Edenu změnili názor, pro českého reprezentanta chystají výjimečný pětiletý kontrakt a o Součka ještě chtějí bojovat. Které zahraniční kluby o něj dosud stály? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

AC ChievoVerona

Tomáš Souček derby Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Byl to první klub, který se začal motat okolo Součka. Chievo mělo o českého záložníka zájem, nakonec se však ukázalo jako správné, že český reprezentant do klubu z Verony nezamířil. Chievo je totiž v Serii A jednoznačně poslední, z 34 zápasů vyhrálo jen dva a má jistý sestup do druhé ligy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Atalanta Bergamo

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Zatímco s Chievem by se Souček chystal na pád do Serie B, v Bergamu by hrál úplně jinde. Atalanta je totiž aktuálně čtvrtá a na třetí Inter Milán ztrácí pouhé tři body. Bergamo chtělo Součka, stejně jako dalšího reprezentanta Jakuba Jankta, přivést loni v létě, kdy za něj nabízelo šest milionů eur. Slavia ale řekla rázné ne!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

ACF Fiorentina

Tomáš Souček Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dres Fiorentiny dříve oblékali Tomáš Řepka či Tomáš Ujfaluši, v jejichž stopách se mohl vydat i Souček. Známý italský klub chtěl českého záložníka už před rokem a půl a svůj zájem obnovil i loni v létě. V Edenu ale na nabídku z Florencie neslyšeli.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Fenerbahce SK

Tomáš Souček Liberec.jpg

Dosud posledním týmem, který se vložil do hry o Součka, je Fenerbahce. Slavný turecký klub prožívá bídnou sezonu a nutně potřebuje posílit kádr. I proto svou pozornost zaměřil do Edenu, zatím však nabízí málo. Zatímco Slavia chce za Součka údajně deset milionů eur, Fenerbahce je prý ochotno zaplatit jen čtyři miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud