Jindřich Trpišovský  V české lize působí Pavel Vrba, Michal Bílek nebo Petr Rada - tedy trenéři, kteří už národní tým vedli. Největším esem je ale Jindřich Trpišovský, jenž je nejúspěšnějším českým koučem posledních let. Se Slavií útočí už na čtvrtý ligový titul v řadě, sešívané navíc znovu dovedl do čtvrtfinále evropských pohárů. Sám v Edenu “vychoval” řadu reprezentantů a je dlouhodobě úspěšný. Vedení Slavie o něj ale určitě nebude chtít přijít, Trpišovský by byl navíc pro reprezentaci zatraceně drahý. 
 Vítězslav Lavička  Taky jeho jméno padá ve spojení s reprezentací. Vítězslav Lavička dříve vedl Spartu nebo Liberec a působil taky u národního týmu do 21 let. Od začátku března je trenérem Kuvajtu, který prozatím převzal na čtyři měsíce. Ovšem kdyby se mu ozval český národní tým, to by pro něj byla větší výzva.
 Martin Svědík  Slovácko nedisponuje tak silným kádrem jako má Sparta, Slavia nebo Plzeň, přesto se znovu pohybuje v horních patrech tabulky. Hlavním strůjcem úspěšného mužstva je trenér Martin Svědík, který loni dovedl tým po letech i do pohárové Evropy. Sedmačtyřicetiletý kouč, který působil taky v Baníku, Mladé Boleslavi nebo Jihlavě, je v Uherském Hradišti už od roku 2018, zkušenosti má i z mládežnických reprezentací. „Je stoprocentně připravený vést jakékoli mužstvo, včetně národního týmu,“ řekl o něm ve speciálním videu pro iSport.cz prezident Unie českých fotbalových trenérů Verner Lička. 
 Trenér ze zahraničí  Touto cestou se vydali basketbalisté nebo florbalisté. Nedávno dosadili zahraničního trenéra také házenkáři a dokonce i hokejisté, které převzal Fin Kari Jalonen. Tak proč to nezkusit i ve fotbale? Ve světě je řada skvělých odborníků, kteří by český fotbal mohli povznést. Budou ale hodně drazí...
5
Fotogalerie

Přijde změna? Podívejte se, kdo u reprezentace (ne)může nahradit trenéra Šilhavého

Nikdo to neřekl naplno, stát se to ale může. Jaroslav Šilhavý by už brzy mohl skončit v roli trenéra národního týmu.

Na EURU dovedl tým mezi nejlepší osmičku, na mistrovství světa se ale česká reprezentace pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého nepodívá. Už brzy se tak může na lavičku národního týmu postavit nový kouč. Kdo by to mohl být? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Ivan Hašek 

profimedia-0646854634.jpg

Někteří o tom mluví už jako o hotové věci. Jaroslav Šilhavý má u reprezentace skončit a místo něj má na lavičku usednout bývalý svazový šéf a taky krátkodobý kouč Ivan Hašek.

Osmapadesátiletý trenér působí už několik let na v zahraničí a v současné době je trenérem reprezentace Libanonu. Kdyby se mu však ozvali z České republiky, neváhal by. Jak přiznal v jednom z rozhovorů, vést český národní tým, to by pro něj bylo vrcholem kariéry. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jindřich Trpišovský 

profimedia-0672479441.jpg

V české lize působí Pavel Vrba, Michal Bílek nebo Petr Rada - tedy trenéři, kteří už národní tým vedli. Největším esem je ale Jindřich Trpišovský, jenž je nejúspěšnějším českým koučem posledních let.

Se Slavií útočí už na čtvrtý ligový titul v řadě, sešívané navíc znovu dovedl do čtvrtfinále evropských pohárů. Sám v Edenu “vychoval” řadu reprezentantů a je dlouhodobě úspěšný. Vedení Slavie o něj ale určitě nebude chtít přijít, Trpišovský by byl navíc pro reprezentaci zatraceně drahý. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Vítězslav Lavička

profimedia-0544365580.jpg

Taky jeho jméno padá ve spojení s reprezentací. Vítězslav Lavička dříve vedl Spartu nebo Liberec a působil taky u národního týmu do 21 let. Od začátku března je trenérem Kuvajtu, který prozatím převzal na čtyři měsíce. Ovšem kdyby se mu ozval český národní tým, to by pro něj byla větší výzva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Svědík 

profimedia-0631768007.jpg

Slovácko nedisponuje tak silným kádrem jako má Sparta, Slavia nebo Plzeň, přesto se znovu pohybuje v horních patrech tabulky. Hlavním strůjcem úspěšného mužstva je trenér Martin Svědík, který loni dovedl tým po letech i do pohárové Evropy.

Sedmačtyřicetiletý kouč, který působil taky v Baníku, Mladé Boleslavi nebo Jihlavě, je v Uherském Hradišti už od roku 2018, zkušenosti má i z mládežnických reprezentací. „Je stoprocentně připravený vést jakékoli mužstvo, včetně národního týmu,“ řekl o něm ve speciálním videu pro iSport.cz prezident Unie českých fotbalových trenérů Verner Lička. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Trenér ze zahraničí 

profimedia-0619399861.jpg

Touto cestou se vydali basketbalisté nebo florbalisté. Nedávno dosadili zahraničního trenéra také házenkáři a dokonce i hokejisté, které převzal Fin Kari Jalonen. Tak proč to nezkusit i ve fotbale? Ve světě je řada skvělých odborníků, kteří by český fotbal mohli povznést. Budou ale hodně drazí...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud