Přijde úspěšný nováček o opory? 3 klíčoví hráči, kteří mohou opustit Karvinou

Loňský nováček nejvyšší fotbalové ligy z Karviné zvládl přesun mezi tuzemskou elitu na výbornou a už v předstihu si vybojoval pohodovou záchranu. Ne náhodou se ale říká, že daleko těžší bývá druhý rok.

Bez názvu.jpg

Nováčkovská daň? Tu v Karviné nepoznali. Naopak, slezský tým doma trápil Slavii s Plzní, obral o body Spartu a nakonec vybojoval desáté místo. Novou smlouvu už podepsal kapitán Pavel Eismann, naopak tři klíčoví hráči by z týmu mohli odejít. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Budínský

Lukáš Budínský  2 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Klíčový hráč Karviné. Kreativní záložník byl motorem týmu při zakládání útočných akcí a představoval nejvýraznější hrozbu pro obrany soupeřů. Odchovanec Bohemians dal v sezoně sedm branek a stal se nejlepším střelcem slezského týmu.

Není divu, že se o něj začaly zajímat přední ligové kluby. „Mohu potvrdit jen to, že nejméně dvě nabídky na Lukáše z ligy opravdu máme,“ uvedl sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk. „Jedná se o dva kluby z elitní prvoligové pětice,“ dodal.

Na Slavii, Plzeň ani Spartu to nevypadá, ale co Mladá Boleslav s Teplicemi? Tam by se pětadvacetiletý záložník mohl prosadit.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka Karviná.jpg

Kdekdo si mohl myslet, že se vrací jen dochytat kariéru. Ale to byl omyl. Jan Laštůvka, který působil v Německu, Anglii či na Ukrajině byl ohromnou oporou Karviné a nebýt jeho, kdo ví, jak by se nováček popasoval se záchranou. Portál SportRevue.cz ho dokonce zařadil do ligového All-Star týmu.

Ale co bude dál? Rodákovi z Havířova brzy bude 35 let a stále je v neskutečné formě. Spekulovalo se o něm jako o možném nástupci Jiřího Pavlenky v mistrovské Slavii a zájem by o něj mohl být znovu i za hranicemi. V Karviné však udělají vše pro to, aby Laštůvku udrželi.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Filip Panák

Filip Panák 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeden z objevů sezony. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník debutoval v lize na podzim, to však nastupoval jen sporadicky. Od 19. kola už nechyběl v základní sestavě a jeho výkonnost šla zápas od zápasu nahoru.

V sezoně vstřelil tři branky a zamotal hlavu trenérovi lvíčat Vítězslavu Lavičkovi, který ho málem vzal na Euro. Pro Karvinou to je skvělá zpráva, na druhou stranu ale také možný problém. Okolo Panáka zřejmě začne kroužit nemalý počet možných zájemců.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia 

 

Doporučujeme

Články odjinud