ČR – Anglie 2:1 (kvalifikace ME, 2019)  Kvalifikaci o postup na EURO 2020 Češi rozehráli ve Wembley, kde dostali od Angličanů bůra. O několik měsíců později ale Šilhavého svěřenci dokázali v Praze Anglii porazit. Hosté sice brzy vedli po penaltě, kterou proměnil Kane, v deváté minutě ale vyrovnal Brabec a šest minut před koncem zařídil český triumf Ondrášek. V Edenu se pak ještě dlouho slavilo.
 Skotsko – ČR 0:2 (základní skupina ME, 2021)  Mistrovství Evropy se kvůli koronaviru nehrálo v roce 2020, ale až o rok později. Češi do něj ovšem vstoupili výborně a v Glasgow porazili 2:0 domácí Skoty. V utkání vytáhl několik parádních zákroků gólman Vaclík, hvězdou zápasu se ale stal dvougólový Schick. Jeho lob z poloviny hřiště obletěl celý svět.
 Nizozemsko – ČR 0:2 (osmifinále ME, 2021)  Čeští fotbalisté na mistrovství Evropy ještě remizovali s Chorvatskem. Pak sice prohráli s Anglií, i čtyři body jim ale stačily na postup ze skupiny. K osmifinálovému duelu vycestovali do Budapešti, kde před téměř 53 tisíci diváky zaskočili favorizované Nizozemce. Skóre utkání otevřel v 68. minutě fantasticky hrající Holeš, deset minut před koncem pak postup potvrdil Schick.
 ČR – Polsko 3:1 (kvalifikace ME, 2023)  Postup na mistrovství světa do Kataru Češi nezvládli, stejně tak se jim nevedlo v elitní skupině Ligy národů, ve které dokázali porazit jen Švýcary. Pak ale přišel start kvalifikace o postup na EURO 2024, který přinesl naději. Češi v Edenu porazili 3:1 Poláky, na které doslova vlétli a už po třech minutách vedli díky trefám Krejčího a Čvančary 2:0. Po hodině hry se prosadil ještě Kuchta. Od té doby už ale český tým ve skupině porazil jen Faerské ostrovy.
5
Fotogalerie

Přidá ještě další? Připomeňte si 5 slavných vítězství trenéra Šilhavého u české reprezentace

Jaroslav Šilhavý zůstává trenérem fotbalové reprezentace. Stále tak může podruhé dovést český tým na EURO.

Porážka v Albánii? Remíza v Moldavsku? Výprask ve Wembley? To jsou zápasy, na které Jaroslav Šilhavý určitě nezapomene. Stejně tak ale může vzpomínat na pět slavných triumfů, ke kterým český tým dovedl. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Slovensko – ČR 1:2 (Liga národů, 2018)

Michael Krmenčík Slovensko.jpg

Ještě v září roku 2018 vedl reprezentaci Karel Jarolím, po ostudné porážce 1:5 v Rusku ale skončil. Místo něj tým převzal Šilhavý, kterého čekala o měsíc později ostrá premiéra v utkání Ligy národů na Slovensku. Češi důležitý zápas před více než 17 tisíci fanoušky v Trnavě zvládli. Odehráli povedenou partii a díky trefám Schicka s Krmenčíkem vyhráli 2:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

ČR – Anglie 2:1 (kvalifikace ME, 2019)

Zdeněk Ondrášek ČR  Barbora Reichová CNC Profimedia​.jpg

Kvalifikaci o postup na EURO 2020 Češi rozehráli ve Wembley, kde dostali od Angličanů bůra. O několik měsíců později ale Šilhavého svěřenci dokázali v Praze Anglii porazit. Hosté sice brzy vedli po penaltě, kterou proměnil Kane, v deváté minutě ale vyrovnal Brabec a šest minut před koncem zařídil český triumf Ondrášek. V Edenu se pak ještě dlouho slavilo.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia​

Pokračování 4 / 6

Skotsko – ČR 0:2 (základní skupina ME, 2021)

Patrik Schick Skotsko.jpg

Mistrovství Evropy se kvůli koronaviru nehrálo v roce 2020, ale až o rok později. Češi do něj ovšem vstoupili výborně a v Glasgow porazili 2:0 domácí Skoty. V utkání vytáhl několik parádních zákroků gólman Vaclík, hvězdou zápasu se ale stal dvougólový Schick. Jeho lob z poloviny hřiště obletěl celý svět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Nizozemsko – ČR 0:2 (osmifinále ME, 2021)

Tomáš Holeš Euro.jpg

Čeští fotbalisté na mistrovství Evropy ještě remizovali s Chorvatskem. Pak sice prohráli s Anglií, i čtyři body jim ale stačily na postup ze skupiny. K osmifinálovému duelu vycestovali do Budapešti, kde před téměř 53 tisíci diváky zaskočili favorizované Nizozemce. Skóre utkání otevřel v 68. minutě fantasticky hrající Holeš, deset minut před koncem pak postup potvrdil Schick.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

ČR – Polsko 3:1 (kvalifikace ME, 2023)

Tomáš Čvančara Polsko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Postup na mistrovství světa do Kataru Češi nezvládli, stejně tak se jim nevedlo v elitní skupině Ligy národů, ve které dokázali porazit jen Švýcary. Pak ale přišel start kvalifikace o postup na EURO 2024, který přinesl naději. Češi v Edenu porazili 3:1 Poláky, na které doslova vlétli a už po třech minutách vedli díky trefám Krejčího a Čvančary 2:0. Po hodině hry se prosadil ještě Kuchta. Od té doby už ale český tým ve skupině porazil jen Faerské ostrovy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud