Přichystá si kouč Šilhavý nějaké překvapení? Tito 3 hráči mohou (nečekaně) odjet na EURO 2020

Do začátku mistrovství Evropy zbývá ještě dost času, trenér českého týmu Jaroslav Šilhavý už ale začíná přemýšlet o tom, jaké hráče povolá do akce. Objeví se mezi nimi i nějaké překvapení?

Bez názvu.jpg

Hráči jako Tomáš Vaclík, Ondřej Čelůstka, Tomáš Souček či Patrik Schick se o své místo nemusí bát – EURO mají prakticky v kapse. Řada dalších hráčů je ale na hraně nominace a někteří další se do ní mohou dostat i tak trochu překvapivě. O kom je řeč? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jaroslav Šilhavý z něj po nástupu k národnímu týmu udělal kapitána. Bořek Dočkal se stal správným lídrem a hra českého výběru zase začala dávat smysl. Jenže Bořek Dočkal, který se před necelým rokem vrátil do Sparty, se zranil, a už dlouho je mimo hru. Pokud bude jednatřicetiletý záložník zase fit, vrátí se do reprezentace?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK  MAFRA  Profimedia.jpg

O jeho povolání do reprezentačního A týmu se spekuluje už déle. Sedmnáctiletý Adam Hložek zatím zůstává „jen“ v jednadvacítce, zdá se však, že je jen otázkou času, kdy se posune ještě o úroveň výš. Jeden z lídrů sparťanské sestavy, jenž letos dal tři góly a přidal pět nahrávek, šanci před šampionátem zřejmě dostane, jak s ní naloží?

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Michal Sadílek

Michal Sadílek PSV 2.jpg

Dvacetiletý Michal Sadílek už se do reprezentační nominace dostal, na hřiště se ale ještě nepodíval. Pravidelně nastupuje v sestavě PSV Eindhoven, kde se přesunul ze středu zálohy na levý kraj obrany. Tam sice v národním týmu vládne Jan Bořil, ovšem do EURA je ještě hodně času a Sadílkovi navíc může hrát do karet to, že dokáže nastupovat na více postech. Co na to Šilhavý?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud