Příběh snů. Kterými kluby prošel Libor Šulák před odchodem do Detroitu?

Nejpřekvapivější objev letošní reprezentační sezony? Jednoznačně Libor Šulák. Třiadvacetiletý obránce, kterého téměř nikdo neznal, se nečekaně dostal do konečné nominace na mistrovství světa, po kterém si plácl s Detroitem. Kde se vůbec vzal?

Šulák se narodil v Pelhřimově, ve kterém také začínal s hokejem. Hrál za mládežnické týmy Havlíčkova Brodu, z něhož v roce 2011 zamířil do Popradu a hrál „ruskou“ juniorskou hokejovou ligu za Tatranské Vlky. Po šampionátu se dohodl s finským Lahti a následně podepsal dvouletou smlouvu s Detroitem. Co bylo mezi tím? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Chomutov

Libor Šulák.jpg

Šulák se v roce 2012 přesunul z Popradu do Chomutova a v úvodní sezoně mezi juniory si připsal solidních 18 kanadských bodů. V následující sezoně debutoval v extralize a za Piráty odehrál 32 zápasů. V ročníku dal dvě branky, přidal dvě nahrávky, sezonu ale končil v záporném hodnocení -12.

Mezi Piráty působil i po pádu do WSM ligy a pomohl jim zpět mezi elitu. V play-off a baráži posbíral dohromady sedm bodů a na konci sezony se radoval z postupu. Tím se jeho chomutovské mise uzavřela.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Kadaň

Libor Šulák Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šulák strávil v Chomutově tři roky, během kterých však několikrát putoval i do Kadaně. V úvodní sezoně odehrál v druholigovém celku dva zápasy v play-off a v následujících letech si odskočil ještě k desíti dalším duelům. Během závěrečného kadaňského angažmá vstřelil tři branky a přidal dvě asistence.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Znojmo

Libor Šulák Znojmo.jpg

Poslední Šulákovo angažmá před odchodem do zahraničí. Mladý bek zamířil do Znojma před sezonou 2015/16 a s Orly se ihned dostal do finále EBEL ligy. V základní části posbíral 18 kanadských bodů a dalších šest jich přidal v play-off.

Dařilo se mu i v letošním ročníku, vstřelil celkově 13 branek, nasbíral 18 asistencí a parádně se prezentoval také na půdě Ligy mistrů. V úvodním kole proti Mnichovu nastřílel dokonce hattrick.

Odměnou za dobré výkony mu byla pozvánka do přípravy před mistrovstvím světa, na kterém si zahrál na úkor Jakuba Kindla z NHL. Šulák nastoupil v závěrečném duelu základní skupiny, odehrál i čtvrtfinále a zajistil si lukrativní angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud