Příběh rebela. 5 klubů, ve kterých před příchodem do Sparty působil Guélor Kanga

Stále je jedním z nejlepších hráčů ligy. Ovšem Sparta s ním musí řešit jeden problém za druhým. A tak je možné, že se Guélor Kanga bude už brzy zase stěhovat.

Osmadvacetiletý záložník z Gabonu je ve Spartě od loňské zimy. V nejvyšší české soutěži odehrál 35 zápasů, ve kterých dal patnáct branek a přidal čtyři asistence. Už po sezoně ale možná zase odejde do zahraničí. Víte, kde působil před příchodem na Letnou? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Mangasport, Missile FC, CF Mounana (Gabon)

Guélor Kanga GAbon.jpg

Kanga se narodil ve městě Oyem. V Gabonu taky začal s kariérou a postupně prošel třemi kluby - Mangasport, Missile FC a CF Mounana. V rodné zemi hrál do února roku 2013, kdy zamířil do Ruska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

FK Rostov (Rusko)

Guélor Kanga Rostov.jpg

Prvním evropským klubem, ve kterém Kanga působil, byl ruský Rostov. Tehdejší hráčova cena byla podle portálu transfermarkt.de sto tisíc eur. V ruské Premier Lize odehrál celkově 70 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal 13 asistencí. V sezoně 2013/14 dokonce s Rostovem vyhrál domácí pohár.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

FK Crvena zvezda Bělehrad (Srbsko)

Guélor Kanga.jpg

Před příchodem na Letnou Kanga působil v Bělehradě, se kterým na letenský klub narazil v předkole Evropské ligy. Gabonský záložník odešel do Bělehradu v červenci roku 2017 a za Crvenou zvezdu odehrál 39 ligových zápasů, v nichž dal devět branek a přidal 17 asistencí. Zatímco Bělehrad Kangu získal zadarmo, do Sparty jej prodal zhruba za milion eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud