Filip Panák  Byl to pro něj speciální zápas. Právě z Karviné totiž Filip Panák v roce 2019 odešel do Sparty. Na Letnou sice dorazil zraněný, dal se ale do pořádku a nyní patří k oporám pražského celku. Osmadvacetiletý Filip Panák v Karviné odehrál celý zápas, dostal přednost i před Martinem Vitíkem.

Filip Panák

Ladislav Krejčí  Okolo kapitána pražského celku bylo v zimě docela rušno. Několikrát se spekulovalo o jeho možném odchodu, ve hře byl přestup do Španělska, Pražané však svou klíčovou postavu udrželi. Proti Karviné Ladislav Krejčí odehrál další vydařenou partii, kterou po půl hodině hry ozdobil krásným úvodním gólem zápasu. V sezoně se trefil už pětkrát, z toho čtyřikrát v posledních čtyřech zápasech.
 Matěj Ryneš  Dvaadvacetiletý halvbek se na podzim docela překvapivě prosadil v náročné konkurenci a přes Jaroslava Zeleného se protlačil do základní sestavy. V úvodu jara své místo uhájil a taky proti Karviné nastoupil od začátku. Matěj Ryneš vydržel na hřišti celých 90 minut.
 Adam Karabec  Na podzim byly jeho výkony hodně diskutovány. Jednou zahrál skvěle, pak mu zase zápas nevyšel. Adam Karabec však odehrál dobrou přípravu a na půdě Karviné figuroval v základní sestavě. Po hodině hry dával svým čtvrtým gólem v sezoně na 2:0, o chvíli později jej na place nahradil Indrit Tuci.
 Jan Kuchta  Jan Kuchta se na podzim stal prvním sparťanským útočníkem a svou pozici uhájil. Proti Karviné odehrál 74 minut a domácí obraně dělal velké problémy. Krátce před tím, než z placu odešel, dal svou sedmou branku v sezoně, kterou zvyšoval na 3:0. Na závěrečné minuty jej nahradil Victor Olatunji. V průběhu druhé půle se na hřiště dostali taky Michal Ševčík a Martin Vitík.
5
Fotogalerie

Převaha cizinců. 5 českých hráčů Sparty, kteří byli v úvodním jarním kole v základu

Dánský trenér Sparty Brian Priske má k dispozici hodně silný tým. Figurují v něm čeští reprezentanti i kvalitní cizinci. V úvodním jarním kole měli dokonce zahraniční hráči v sestavě převahu.

Trenér Priske má rozhodně z čeho vybírat. Mezi třemi tyčemi má pevnou pozici Peter Vindahl, ve středu zálohy vládnou Kaan Kairinen a Qazim Laci, na křídlech září Lukáš Haraslín nebo Veljko Birmančevič.

Na sparťanské soupisce však figuruje i řada kvalitních českých fotbalistů. V úvodním jarním kole v Karviné jich ovšem bylo v základní sestavě méně než cizinců. Kterých pět Čechů poslal Priske na plac od úvodních minut? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Filip Panák

Byl to pro něj speciální zápas. Právě z Karviné totiž Filip Panák v roce 2019 odešel do Sparty. Na Letnou sice dorazil zraněný, dal se ale do pořádku a nyní patří k oporám pražského celku. Osmadvacetiletý Filip Panák v Karviné odehrál celý zápas.