Adam Hložek - Mezi útočníky se dá zařadit i Adam Hložek, který však umí hrát i ze zálohy. Teprve šestnáctiletý talent debutoval v podzimním utkání v Karviné a stal se nejmladším hráčem v historii, který v lize oblékl dres Sparty. Na začátku ledna ovládl anketu o nejlepšího českého dorostence. Spartě v něm roste opravdový klenot. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Václav Kadlec - Bývalý ohromný talent, který působil také v Německu a Dánsku, hlásí návrat. Václav Kadlec od května nehrál kvůli zranění, teď je však fit a naskočil do přípravy. Pokud se dostane do dřívější formy, může Spartě hodně pomoct. Foto: Profimedia.cz
 Golgol Mebrahtu - V Mladé Boleslavi ho už nechtěli, a tak po osmadvacetiletém útočníkovi z Austrálie sáhli na Letné. Golgol Mebrahtu, jenž dal během sezony 2016/17 osm ligových branek, se ale ve Spartě moc neprosadil. Zasáhl do sedmi ligových zápasů, v základní sestavě byl pouze jednou a do statistik si připsal jedinou asistenci. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Matěj Pulkrab - Loňskou sezonu strávil na hostování v Liberci a do statistik se zapsal deseti góly. Na podzim už byl zpátky na Letné a zvládl si vybojovat místo v týmu. Odvedl spoustu černé práce, vyhrával osobní souboje, jenže dal jen dvě branky. V efektivitě bude muset přidat, na jeho místo se totiž tlačí další adepti. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Přetlak na hrotu sparťanské sestavy. 7 útočníků, kteří na Letné začali přípravu

Sparta je na přestupovém trhu znovu aktivní, posiluje obranu i záložní řadu, žádného nového útočníka ale zatím nepřivedla. V současném kádru jich má totiž sedm.

Je otázkou, zda se na Letné všichni útočníci udrží. Sedm je totiž hodně velké číslo. Jaké hráče na hrot sestavy má kouč Zdeněk Ščasný zatím k dispozici? A kdo má jakou pozici? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Václav Drchal

Václav Drchal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ligovou premiéru v loňské sezoně ozdobil gólem do sítě Slovácka. Na jaře se ale zranil a v letošním ročníku si připsal jediný start. Devatenáctiletý Václav Drchal už je však fit a zpátky v plné síle. Kolik prostoru na jaře dostane?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Adam Hložek

Adam Hložek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Mezi útočníky se dá zařadit i Adam Hložek, který však umí hrát i ze zálohy. Teprve šestnáctiletý talent debutoval v podzimním utkání v Karviné a stal se nejmladším hráčem v historii, který v lize oblékl dres Sparty. Na začátku ledna ovládl anketu o nejlepšího českého dorostence. Spartě v něm roste opravdový klenot.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 8

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Bývalý ohromný talent, který působil také v Německu a Dánsku, hlásí návrat. Václav Kadlec od května nehrál kvůli zranění, teď je však fit a naskočil do přípravy. Pokud se dostane do dřívější formy, může Spartě hodně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 8

Golgol Mebrahtu

GolGol Sparta Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

V Mladé Boleslavi ho už nechtěli, a tak po osmadvacetiletém útočníkovi z Austrálie sáhli na Letné. Golgol Mebrahtu, jenž dal během sezony 2016/17 osm ligových branek, se ale ve Spartě moc neprosadil. Zasáhl do sedmi ligových zápasů, v základní sestavě byl pouze jednou a do statistik si připsal jedinou asistenci.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 8

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loňskou sezonu strávil na hostování v Liberci a do statistik se zapsal deseti góly. Na podzim už byl zpátky na Letné a zvládl si vybojovat místo v týmu. Odvedl spoustu černé práce, vyhrával osobní souboje, jenže dal jen dvě branky. V efektivitě bude muset přidat, na jeho místo se totiž tlačí další adepti.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 8

Josef Šural

Josef Šural Sparta 2018 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sezonu začal jako kapitán, jenže o místo v sestavě přišel a na Letné s ním už nepočítají. Autor tří podzimních branek sice odstartoval přípravu, dá se však čekat, že Spartu opustí. Námluvy s New Yorkem ani klubem z Maďarska nevyšly, klapne teď Turecko?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 8

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh SParta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý snajpr z Ghany je sparťanským útočníkem číslo jedna. Po letním příchodu z Bohemians se rychle zabydlel na hrotu sestavy a během podzimu nastřílel devět branek. Na jakou metu se dostane na jaře?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud