Přestupy s otazníkem. 3 hráči, kteří do Slavie přišli v minulých měsících s problémy

Slavia většinou kupuje hotové hráče. Zkrátka posily, které okamžitě mohou zapadnout do základní sestavy. Občas ale sešívaní ukážou taky na hráče, u kterých se neví, jestli si za první tým Pražanů někdy zahrají.

Jindřich Staněk by se měl stát slávistickou jedničkou – tedy až se uzdraví. Leštit lavičku nepřišli ani Ondřej Zmrzlý nebo Malick Diouf. V létě do Edenu přijde mladý stoper Štěpán Chaloupek, v němž se ukrývá hodně zajímavý potenciál. A David Zima? Ten se stal nejdražším hráčem v ligové historii.

Sešívaní však v zimě (a v jednom případě i v létě) přivedli hráče, kteří přicházeli se zdravotními problémy. Nebylo tak vůbec jasné, jestli se do kádru vůbec dostanou. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sheriff Sinyan

Bez názvu1.jpg

Sešívaní o něj stáli dlouho, sedmadvacetiletý stoper z Gambie však přišel do Edenu až v létě. Navíc dorazil zraněný a Pražané věděli, že bude dlouho mimo hru. Během podzimu stihl čtyři ligové starty, dohromady v nich odehrál jen 51 minut. Slavia jeho příchodem nic neriskovala, Sheriff Sinyan přišel jako volný hráč a smlouvu podepsal jen na rok. V létě z Edenu možná zase odejde.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Mohamed Ihattaren

Mohamed Ihattaren.jpg

Jednadvacetiletý ofenzivní fotbalista z Nizozemska býval velikým talentem. Už jako teenager nastupoval za první tým PSV Eindhoven, byl taky v Juventusu nebo Ajaxu. Jeho kariéru však provází trable v osobním životě i zdravotní problémy. Do Slavie dorazil v zimě s nadváhou a ve špatné kondici. S týmem sice odcestoval na soustředění do Portugalska, jaro ale zahájí v béčku. Do prvního sešívaného kádru má zatím zatraceně daleko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Vorlický

profimedia-0759016442.jpg

Jeho příchod tak trochu zapadl ve stínu přestupů Jindřicha Staňka nebo David Zimy, každopádně i Lukáš Vorlický má zajímavý životopis. Ve svých 15 letech odešel z Brna do akademie Atalanty Bergamo, za které si zahrál tři zápasy v Serii A. Jeho italské angažmá ale provázely zdravotní problémy, kvůli nimž více prostoru nedostal. Teď se pokusí nastartovat ve Slavii. Zatím tedy v její rezervě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud