Přestupy, které se neodpouští. Tři bývalé opory Opavy, které během jediného roku posílily konkurenční Baník

Jsou přestupy, které fanoušci neodpouští. Patří mezi ně i přesuny mezi dvěma znesvářenými slezskými týmy – Baníkem a Opavou.

Bez názvu.jpg

Zatímco v Praze mezi sebou „bojují“ Sparta se Slavií, tak ve Slezsku si nemohou přijít na jméno příznivci Baníku a Opavy. Jenže právě Opava se během posledního roku stala hráčskou zásobárnou ostravského týmu. Podívejte se, které nedávné opory Opavy už teď nosí dres Baníku.

Pokračování 2 / 4

Nemanja Kuzmanovič

Nemanja Kuzmanovič Baník 2 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Prvním hráčem, který z Opavy odešel do Baníku, byl na začátku loňského ledna Nemanja Kuzmanovič. Třicetiletý srbský útočník byl jedním ze strůjců opavského postupu mezi elitu, na podzim dal pět branek a poté posílil největšího rivala. V dresu Baníku dal loni srbský forvard čtyři góly a stejný počet jich přidal i na podzim.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Tomáš Smola

Tomáš Smola Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

V létě Kuzmanoviče napodobil i Tomáš Smola. Jednatřicetiletý a 191 centimetrů vysoký forvard dal loni v dresu Opavy devět branek a hodně dobře začal i v Baníku. Po pěti zápasech měl na kontě tři góly, ale pak už se netrefil ani jednou.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jaroslav Svozil

Jaroslav Svozil Opava.jpg

Posledním hráčem, který z Opavy zamířil do Ostravy, je Jaroslav Svozil. Baník o šestadvacetiletého stopera, jenž na podzim zasáhl do 15 zápasů, stál už déle, nakonec se mu jej ale povedlo přivést až v zimě. O bývalého beka Olomouce údajně usilovali i v Jablonci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud