Přestupy, které se neodpouští. 3 bývalí hráči Sparty, kteří v současné době patří Slavii

Přestupy na trase Sparta – Slavia se většinou neodpouští. Najde se však pár odvážlivců, kteří se na tuto cestu vydají.

Bez názvu.jpg

V současném kádru Slavie jsou tři hráči, kteří dříve působili na Letné. Tam je už z nejrůznějších důvodů nechtěli, v Edenu však patří (nebo budou patřit) ke klíčovým personám. Více už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Hovorka

David Hovorka Sparta.jpg

Čerstvá posila Slavie. David Hovorka sice strávil poslední sezonu v Jablonci, předtím však patřil Spartě, kde také prošel mládežnickými kategoriemi. V lize však pětadvacetiletý stoper debutoval v sezoně 2015/16 v Liberci, odkud se později vrátil na Letnou. Po roce byl ale v Jablonci a teď se stal hráčem Slavie.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Simon Deli

Simon Deli Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentant z Pobřeží slonoviny se v roce 2012 objevil ve Spartě, na Letné ale jeho kvality přehlíželi. Simon Deli tak hostoval v Českých Budějovicích a v Příbrami a od roku 2015 je hráčem Slavie. Tam vyrostl v lídra a jednoho z nejlepších stoperů celé ligy.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý sparťanský odchovanec dal v sezoně 2013/14 osmnáct ligových branek a v polovině dalšího ročníku odešel do Cagliari. V Itálii se ale neprosadil a po půl roce byl zpět na Letné. Ani tam ale nenavázal na předešlé výkony a na začátku roku 2016 zamířil do Slavie. V Edenu se rychle stal jedním z lídrů a se Slavií už vybojoval dva ligové tituly.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud