Přestupové pecky. 3 ligové hvězdy, které mohou stát přes 100 milionů korun

Fotbalová Fortuna liga si dává pauzu. Kluboví bossové a manažeři ale zahálet rozhodně nebudou, rozbíhá se totiž další kolo jednání o přestupech. Kasy ligových týmů se přitom mohou hodně slušně naplnit.

Bez názvu.jpg

Plzeň už v předstihu přivedla tři posily, na přestupový trh vstoupila také Sparta a Slavia, které ještě budou hodně aktivní. Jenže liga nejspíš o několik hráčů také přijde. Jména tří hvězd tuzemské soutěže, které mohou odejít do zahraničí za více než sto milionů korun, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Hrošovský (Plzeň)

PAtrik Hrošovský Plzeň 2018.jpg

Plzeň vydělala spoustu milionů korun díky výbornému účinkování v Lize mistrů. Viktorka tak není v pozici, že by musela prodávat. O jednu ze svých opor ale možná přijde. Zahraniční kluby totiž mají zájem o Patrika Hrošovského, který se mimo jiné střelecky prosadil i na půdě Realu Madrid.

Také v lize patří ke klíčovým hráčům týmu, řídí plzeňskou zálohu a má neotřesitelné místo v základní sestavě. Není divu, že se o šestadvacetiletého slovenského reprezentanta zajímají kluby z Anglie, Španělska či Ruska. Cena za případný přestup by měla být vyšší než sto milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Tomáš Souček (Slavia)

Tomáš Souček Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Velký zájem je také o Tomáše Součka. Jeden z klíčových hráčů reprezentace a Slavie byl už v létě na radaru Fiorentiny či Bergama, klub z Edenu ho ale tehdy ještě nepustil. V zimě to však může být jinak a Souček by mohl odejít do zahraničí. Slavia by v tom případě měla získat více než sto milionů korun.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Michal Trávník (Jablonec)

Michal Trávník Jablonec 2.jpg

Dlouhodobě ho sledují elitní domácí kluby, pokud ale Michal Trávník v zimě odejde, tak nejspíš do zahraničí. O čtyřiadvacetiletého klíčového záložníka Jablonce, který dal na podzim osm branek a přidal sedm asistencí, je totiž pořádný zájem.

Údajně ho sleduje Newcastle a Fulham, ale také německý Augsburg či moskevské CSKA. Trávník se taky dvakrát střelecky prosadil v Evropské lize a na jaře debutoval v reprezentaci. Jeho cena? Údajně 115 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud