Libor Kozák – zadarmo . Třicetiletý útočník se zkušenostmi s Lazia Řím či Aston Villy se na jaře rozehrál v Liberci. Pod Ještědem dal sedm branek a vysloužil si přestup do Sparty. Ta za něj nezaplatila ani korunu. Člen širšího reprezentačního kádru se však v přípravě moc neprosazoval. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Martin Graiciar – hostování. Zadarmo přišel na Letnou také Martin Graiciar. Mládežnický reprezentační útočník odešel v roce 2017 z Plzně do Liberce, kde debutoval v lize a následně zamířil do Fiorentiny, v kádru italského týmu se ale nedokázal prosadit. Sparta dvacetiletého forvarda získala na roční hostování s opcí. Foto: Profimedia.cz
 Ladislav Krejčí – cca 8 milionů korun. Dvacetiletý záložník přišel do Sparty na začátku června a s klubem podepsal čtyřletou smlouvu. V nejvyšší soutěži odehrál dosud 24 zápasů a loni působil s Brnem ve druhé lize. Oficiální částka za jeho přestup uvedena nebyla, nicméně podle portálu transfermarkt.de stál zhruba osm milionů korun. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Lischka – cca 20 milionů korun. Stejně jako v případě Krejčího nebyla u Davida Lischky přestupová částka uvedena. Podle portálu transfermarkt.de je ale jeho cena okolo 20 milionů korun a to je částka, kterou za něj Sparta mohla zaplatit. Když se schylovalo k jeho zimnímu příchodu na Letnou, který padl kvůli zdravotním problémům, psalo se zhruba o třiceti milionech korun. Jednadvacetiletý stoper podepsal s pražským klubem tříletou smlouvu. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Přestupové léto ve Spartě. Podívejte se, kolik Jílek zaplatil za šest nových posil

Do Slavie v létě přišel Nicolae Stanciu, za něhož klub z Edenu zaplatil více než sto milionů korun. Stál tedy více, než všech šest letních posil Sparty dohromady.

Bez názvu1.jpg

Na Letnou dosud přišlo šest nových hráčů – z toho pouze jeden cizinec. Kolik za ně Sparta zaplatila? Kdo stál nejvíc a kdo přišel zadarmo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Libor Kozák – zadarmo

Libor Kozák Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník se zkušenostmi s Lazia Řím či Aston Villy se na jaře rozehrál v Liberci. Pod Ještědem dal sedm branek a vysloužil si přestup do Sparty. Ta za něj nezaplatila ani korunu. Člen širšího reprezentačního kádru se však v přípravě moc neprosazoval.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Martin Graiciar – hostování

Martin Graiciar Fiorntina.jpg

Zadarmo přišel na Letnou také Martin Graiciar. Mládežnický reprezentační útočník odešel v roce 2017 z Plzně do Liberce, kde debutoval v lize a následně zamířil do Fiorentiny, v kádru italského týmu se ale nedokázal prosadit. Sparta dvacetiletého forvarda získala na roční hostování s opcí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Ladislav Krejčí – cca 8 milionů korun

Ladisalv Krejčí m. Sparta Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý záložník přišel do Sparty na začátku června a s klubem podepsal čtyřletou smlouvu. V nejvyšší soutěži odehrál dosud 24 zápasů a loni působil s Brnem ve druhé lize. Oficiální částka za jeho přestup uvedena nebyla, nicméně podle portálu transfermarkt.de stál zhruba osm milionů korun.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

David Lischka – cca 20 milionů korun

David Lischka Sparta 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako v případě Krejčího nebyla u Davida Lischky přestupová částka uvedena. Podle portálu transfermarkt.de je ale jeho cena okolo 20 milionů korun a to je částka, kterou za něj Sparta mohla zaplatit. Když se schylovalo k jeho zimnímu příchodu na Letnou, který padl kvůli zdravotním problémům, psalo se zhruba o třiceti milionech korun. Jednadvacetiletý stoper podepsal s pražským klubem tříletou smlouvu.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michal Trávník – cca 30 milionů korun

Michal Trávník Sparta Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Bylo jasné, že Michal Trávník opustí Jablonec, zbývalo jen vyřešit otázku, kam reprezentační záložník odejde. Spekulovalo se o zahraničí, v zimě byla ve hře i německá Bundesliga, pětadvacetiletý záložník ale nakonec zamířil do Sparty. Ta za něj zaplatila okolo 30 milionů korun.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Andreas Vindheim – cca 33 milionů korun

Andreas Vindheim Liberec.jpg

První letní sparťanská posila. Pravý norský obránce přišel na Letnou ze švédského Malmö a s pražským klubem podepsal tříletý kontrakt. Třiadvacetiletý krajní bek měl být náhradou za Ondřeje Zahustela, jenže na začátku přípravy se zranil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud