Přestupová síla z Edenu. 3 hráči, které Slavia vyfoukla Spartě i Plzni

Přestupová síla z Edenu. 3 hráči, které Slavia vyfoukla Spartě i Plzni

Přestupová síla z Edenu. 3 hráči, které Slavia vyfoukla Spartě i Plzni

Josef Šural byl na začátku roku 2016 blízko přestupu do Slavie. Nakonec si ale vše rozmyslel a odešel do Sparty. Od té doby se mnohé změnilo.

GetFile.jpg

Sparta je sice na přestupovém trhu stále silným hráčem, zaměřuje se ale spíše na posily ze zahraničí. Hodně lákavá je i Plzeň, která získala další titul a těší se na boje v základní skupině Ligy mistrů, o kus napřed je ale Slavia. Následující kapitoly jsou toho důkazem.

Pokračování 2 / 4

Jakub Jugas

Jakub Jugas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jakub Jugas byl před rokem kousek od přestupu na Letnou, kam se Zlína mohl odejít společně s Vukadinem Vukadinovičem. „Mluvil jsem s panem Křetínským, čehož si moc vážím. Řekl jsem mu svůj názor, použil silné argumenty, proč bych si měl vybrat Spartu, mělo to hlavu a patu,“ prohlásil.

Nakonec si ale zvolil přestup do Edenu a rozhodl se správně. Zasáhl do 28 zápasů, pokaždé byl v základní sestavě a stal se klíčovým mužem slávistické defenzivy. Po nástupu kouče Trpišovského se sice spekulovalo o jeho odchodu, místo v sestavě ale uhájil a v závěru sezony si odbyl premiéru v reprezentaci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Podobný případ jako Jugas. Taky Vladimír Coufal byl už jednou nohou na Letné, jeho příchod do Sparty se jevil jako hotová věc, kapitán Liberce a člen reprezentace se ale nakonec objevil v Edenu, kde jednomu z nejlepších beků ligy nabídli lepší podmínky. Zatímco Slavia má kraje obrany vyřešené, na Letné ideální složení zadních řad stále hledají.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

 Mohl hrát Ligu mistrů, chtěl ho úřadující šampion, Plzeň má však smůlu. Jaroslav Zelený, který během uplynulé sezony vylétl v Jablonci, měl laso ze západu Čech, zvítězila ale nabídka Slavie a přítomnost kouče Trpišovského. Pětadvacetiletý krajní bek či záložník, jenž hrál nejvyšší soutěž také za Hradec Králové a Karvinou, se nyní bude rvát o místo v Edenu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud