Přestupová bomba v Serii A. 3 velkokluby, které krouží okolo Antonína Baráka

Přestupová bomba v Serii A. 3 velkokluby, které krouží okolo Antonína Baráka

Přestupová bomba v Serii A. 3 velkokluby, které krouží okolo Antonína Baráka

V Itálii je zatím jen pár měsíců, přesto už se stal hitem Serie A. Třiadvacetiletý český záložník Antonín Barák řádí v barvách Udine a vysloužil si zájem předních celků z Apeninského poloostrova. Přestoupit by mohl už v létě.

Barák přestoupil do Udine ze Slavie a společně s Jakubem Janktem patří k tahounům týmu. Třiadvacetiletý rodák z Příbrami má na kontě už sedm branek a dvě asistence, v posledních pěti zápasech dal dokonce pět gólů. Jeho forma neunikla italské špičce a Barák by mohl brzy změnit dres. Ne v zimě, ale v létě, už teď se o něj však strhl pořádný boj.

„Myslím si, že Tonda v zimě zůstane v Udine. Ale pravda je, že stát se může cokoliv,“ řekl deníku Sport hráčův agent David Nehoda. Které tři velkokluby ho lákají do svých řad? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Inter Milán

Antonín Barák Udine 2.jpg

Dvacet milionů eur. Takovou částku údajně nabídl Udine milánský Inter, aby Baráka zlákal do svých řad. Zástupci ze San Siro českého záložníka pravidelně sledují a brzy by ho chtěli získat. Pokud by aktuálně třetí tým tabulky posílil, stal by se prvním českým hráčem, který by nastupoval v jeho řadách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Neapol

Antonín Barák Udine 3.jpg

Není žádným tajemstvím, že mezi Udine a Neapolí panují nadstandardní vztahy. Hráči mezi oběma kluby často přestupují (kdysi šel z Neapole do Udine i Marek Jankulovski) a aktuální lídr Serie A by si Baráka prý rád pojistil už dopředu. I proto by se s klubem měl sejít hráčův agent David Nehoda.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Juventus

Antonín Barák Jankto.jpg

Nejzvučnější tým na seznamu možných zájemců. Také Juventus o Barákovi velmi dobře ví, zatím je prý ale nejméně aktivní a českého středopolaře spíše sleduje a vyčkává.

Nicméně v záložní řadě turínského celku bude muset nastat přestavba a omlazení. Na odchodu je Claudio Marchisio, místo něhož by mohl přijít Emre Can z Liverpoolu. Baráka navíc chválí i viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd.

„Tonda přišel v létě a zapůsobil jako uragán, líbí se mi jeho fyzické předpoklady i skromnost, naběhá kvantum kilometrů. Nic nenaznačuju, ale je očividné, že oba (společně s Jakubem Janktem) mají na to, aby hráli Serii A na vysoké úrovni,“ uvedl Nedvěd pro Mf Dnes. Přivede svého nástupce právě do Turína?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud