Jan Kovář - Několik let patřil k nejlepším hráčům KHL, měl další lukrativní nabídky, jenže Jan Kovář se rozhodl, že se pokusí prosadit v zámoří. Nejprve podepsal smlouvu s New Yorkem Islanders, pak bojoval o místo v Bostonu, do NHL se ale nedostal. Na stole mu ležela řada evropských nabídek, Jan Kovář se však vrátil do Plzně, kterou v roce 2013 dovedl k titulu. Jak se mu povede tentokrát? Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Kundrátek - Osmadvacetiletý obránce opustil v roce 2008 Třinec a odešel za Atlantik. Několik zápasů odehrál v NHL za Washington, řadu let strávil v KHL, letošní ročník načal v Kunlunu, na začátku prosince se ale vrátil domů a znovu po letech oblékl dres Ocelářů. Účastník Světového poháru i olympijských her se tak stal další výraznou posilou vedoucího týmu tabulky. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Plekanec - Byla to událost jako hrom. Tomáš Plekanec v listopadu skončil v Montrealu a po letech strávených v NHL se vrátil domů. Dva zápasy odehrál za „své“ Kladno, odkud si následně odskočil na střídavé starty do Brna. Za Kometu zatím odehrál dva zápasy a hned v tom prvním si připsal premiérový gól. V Brně na něj hodně spoléhají, přednost u něj však stále mají kladenští Rytíři. Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia
 Radek Smoleňák - Bývalý reprezentační útočník začal sezonu v Hradci Králové, odkud na začátku října odešel na měsíční zkoušku do Švýcarska. Smlouvu však nezískal, a tak se vrátil zpět do Mountfieldu, tentokrát však podepsal dvouletý kontrakt s opcí bez klauzule, která by umožňovala odchod do zahraničí.  Dvaatřicetiletý útočník letos v extralize odehrál 16 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal devět asistencí. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Prestižní soutěž. 5 hvězd, které se v posledních týdnech vrátily do extraligy

O extralize se říká ledacos. Podle mnohých to není příliš atraktivní soutěž. Ovšem když se podíváte na jména hráčů, kteří se do ní v průběhu letošní sezony vrátili, tak vás ihned napadne, že to vůbec není tak zlé.

Už před sezonou přišel do Komety Lukáš Kašpar, do Zlína Jakub Sedláček, brankářskou jedničkou Sparty se stal Matěj Machovský, v průběhu ročníku posílil brněnský tým Libor Kašík a do extraligy se vrátily i další známé tváře. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Birner

Michal Birner Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý útočník s bohatými reprezentačními zkušenostmi získal s Libercem v roce 2016 titul a následně odešel do Čeljabinsku. Poté zamířil do Švýcarska, odkud se v listopadu vrátil zpátky do Liberce. Ve staronovém působišti září a v šesti zápasech si připsal už pět bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jan Kovář

Jan Kovář Plzeň Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Několik let patřil k nejlepším hráčům KHL, měl další lukrativní nabídky, jenže Jan Kovář se rozhodl, že se pokusí prosadit v zámoří. Nejprve podepsal smlouvu s New Yorkem Islanders, pak bojoval o místo v Bostonu, do NHL se ale nedostal. Na stole mu ležela řada evropských nabídek, Jan Kovář se však vrátil do Plzně, kterou v roce 2013 dovedl k titulu. Jak se mu povede tentokrát?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek ČR.jpg

Osmadvacetiletý obránce opustil v roce 2008 Třinec a odešel za Atlantik. Několik zápasů odehrál v NHL za Washington, řadu let strávil v KHL, letošní ročník načal v Kunlunu, na začátku prosince se ale vrátil domů a znovu po letech oblékl dres Ocelářů. Účastník Světového poháru i olympijských her se tak stal další výraznou posilou vedoucího týmu tabulky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec Kometa Anna Vavríková MAFRA Profimedia.jpg

Byla to událost jako hrom. Tomáš Plekanec v listopadu skončil v Montrealu a po letech strávených v NHL se vrátil domů. Dva zápasy odehrál za „své“ Kladno, odkud si následně odskočil na střídavé starty do Brna. Za Kometu zatím odehrál dva zápasy a hned v tom prvním si připsal premiérový gól. V Brně na něj hodně spoléhají, přednost u něj však stále mají kladenští Rytíři.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Radek Smoleňák

Radek Smoleňák HK Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační útočník začal sezonu v Hradci Králové, odkud na začátku října odešel na měsíční zkoušku do Švýcarska. Smlouvu však nezískal, a tak se vrátil zpět do Mountfieldu, tentokrát však podepsal dvouletý kontrakt s opcí bez klauzule, která by umožňovala odchod do zahraničí.  Dvaatřicetiletý útočník letos v extralize odehrál 16 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal devět asistencí.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud