Přestavba Mountfieldu. 5 cizinců, které v létě přivedl Hradec Králové

Kabina Hradce Králové se přes léto změnila k nepoznání. Opustilo ji několik zkušených hráčů, Mountfield byl však také aktivní a přivedl řadu nových posil. Lovil i za hranicemi.

Jaroslav Bednář ukončil kariéru, v Hradci Králové nepokračuje ani Radek Smoleňák či Patrik Rybár, který zamířil do Detoritu. Mountfield byl však aktivní a přivedl několik posil. Z Komety přišel Tomáš Vincour, z Třince Daniel Rákos s Tomášem Linhartem, v královéhradecké kabině se však objevilo i pět nových cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Brandon Maxwell (USA)

Brandon Maxwell 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Hradec Králové přišel o brankářskou jedničku. Patrik Rybár zamířil do Detroitu a v kádru Mountfieldu by ho měl nahradit Brandon Maxwell. Sedmadvacetiletý Američan, který se dostal do kádru USA na olympijské hry, chytal už za Vítkovice, Pardubice a minulé dvě sezony byl oporou Mladé Boleslavi. Jak se mu povede v kádru Mountfieldu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Sébastien Piché (Kanada)

Sébastien Piché.jpg

Zajímavá posila zadních řad. Hradec Králové získal třicetiletého kanadského obránce, který několik let působil v nižších zámořských soutěžích. V roce 2013 se Sébastien Piché vydal do Evropy a hrál za Bolzano. Po roce zamířil do rakouského Linze a každoročně patřil k pilným sběratelům kanadských bodů. Loni jich dohromady i s play-off „udělal“ 39. Bude podobně produktivní i v extralize?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Juraj Bezúch (Slovensko)

Juraj Bezuch.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou velmi zajímavou sezonu. Juraj Bezúch si připsal dva starty v KHL v dresu Slovanu Bratislava, ke dvěma zápasům nastoupil i za slovenskou reprezentaci a v dresu Trenčína posbíral celkově 42 kanadských bodů. Dříve se snažil prosadit v zámoří, působil také ve Švédsku a teď si vyzkouší první extraligové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Maris Bičevskis (Lotyšsko)

Maris Bičevskis.jpg

Další zahraniční posila do ofenzivy. Sedmadvacetiletý Maris Bičevskis je pravidelným lotyšským reprezentantem, startoval na dvou světových šampionátech a má za sebou několik let strávených v Dinamu Riga, které hraje v KHL. Loni si do statistik připsal sice jen šest bodů, rok předtím jich ale posbíral 16. Na jaké číslo se dostane v extralize?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matej Paulovič (Slovensko)

Matej Paulovič.jpg

Matěj Paulovič prošel v roce 2013 draftem NHL, ve kterém ho získal Dallas. Za Atlantik odešel ze Švédska, v zámoří byl tři roky a v roce 2016 posílil Nitru. Loni hrál za Trenčín, v základní části posbíral 53 kanadských bodů, dalších deset přidal v play-off, startoval na olympijských hrách a teď třiadvacetiletý forvard patří Hradci Králové.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud