Mladá Boleslav  - Milan Škoda v patnácti letech přišel do Bohemians, do prvního kádru se ale neprosadil hned. V roce 2005 se vydal i na první hostování a zamířil do Mladé Boleslavi. Do kádru prvoligového týmu z města Škodovky se ale neprosadil. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Mladá Boleslav - Milan Škoda v patnácti letech přišel do Bohemians, do prvního kádru se ale neprosadil hned. V roce 2005 se vydal i na první hostování a zamířil do Mladé Boleslavi. Do kádru prvoligového týmu z města Škodovky se ale neprosadil. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Přes Manětín až na vrchol. Připomeňte si čtyři české kluby, kterými prošel Milan Škoda

Jedna dlouhá a úspěšná éra je u konce. Milan Škoda opustil Fortuna ligu a zamířil do Turecka. Zanechal za sebou však úspěšnou stopu.

Brzy čtyřiatřicetiletý Milan Škoda odehrál v nejvyšší české soutěži přes tři stovky zápasů, ve kterých nastřílel téměř sto branek. Vždy však nehrál jen na nejvyšší úrovni. Kde všude odchovanec ČAFC Praha působil? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Mladá Boleslav

Milan Škoda ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Milan Škoda v patnácti letech přišel do Bohemians, do prvního kádru se ale neprosadil hned. V roce 2005 se vydal i na první hostování a zamířil do Mladé Boleslavi. Do kádru prvoligového týmu z města Škodovky se ale neprosadil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Manětín

Milan ŠKoda BATE Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dalším týmem, kde Milan Škoda působil, byl Manětín, který leží v plzeňském kraji. Škoda do tohoto klubu odešel na začátku roku 2006 a v Manětíně strávil jedno jaro. Pak se vrátil do Prahy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Bohemians 1905

Milan Škoda Bohemians Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další Škodova kariéra je už spojena s Bohemians 1905, kde v sezoně 2007/08 debutoval v nejvyšší lize. V úvodním ročníku dal čtyři branky a o dva roky později jich stihl už osm. Z původního stopera se stal obávaný ligový útočník, který v průběhu ročníku 2011/12 zamířil vstříc další ligové výzvě.

Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Slavia Praha

Milan Škoda 19 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nejdelší a nejúspěšnější část své kariéry Milan Škoda spojil se Slavií, odkud se dostal do reprezentace i na EURO 2016. V Edenu však neprožil jen dobré, ale také těžké časy i holý boj o přežití. Během prvního roku a půl se prosadil šestkrát, v sezoně 2013/14 nedal ani jeden gól, ovšem poté explodoval a soupeřům nasázel 19 branek. Zažil i další tři střelecky úspěšné ročníky a až do minulé sezony si držel pevné místo v základní sestavě. Letos v lize přidal dalších pět zásahů a s nejvyšší soutěží se rozloučil s bilancí 94 branek v 302 duelech.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud