Přeplněný střed slávistické zálohy. 8 hráčů z Edenu, kteří chtějí místo v základu

Přeplněný střed slávistické zálohy. 8 hráčů z Edenu, kteří chtějí místo v základu

Přeplněný střed slávistické zálohy. 8 hráčů z Edenu, kteří chtějí místo v základu

Složení slávistické obrany? Vypadá to na poměrně jasnou věc. Tutovkou je také nasazení útočníka Milana Škody. Pokud se ale dostaneme do záložní řady, dočkáme se mnoha otazníků.

Untitled 2.jpg

Slavia bude hrát na čtyři nebo pět záložníků. Na krajích by se mohli pohybovat Jaromír Zmrhal s Janem Sýkorou, ani oni ale nemají zdaleka jisté místo. Tlačí na ně totiž i nové letní posily, které mohou nastupovat rovněž ve středu zálohy. Tam se aktuálně tlačí dokonce osm hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Halil Altintop

Halil Altintop.jpg

Jedna z nových letních posil. Bývalý turecký reprezentant má za sebou dlouhé bundesligové angažmá a načerpané zkušenosti se vydal předat do Edenu. Je mu sice už 34 let, na ligové poměry je ale nadstandardním fotbalistou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 9

Danny

Danny.jpg

40 milionů korun. Tolik si údajně může vydělat někdejší portugalský reprezentant Danny, který v létě přišel do Slavie. Někdejší kapitán Petrohradu, se kterým vyhrál Evropskou ligu i Superpohár, by měl patřit mezi nejvýraznější ligové hvězdy. S míčem u nohy umí parádní kousky, směrem dopředu nenajdete moc hráčů, kteří by mu stačili.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Jakub Hromada

Jakub Hromada.jpg

Další novic ve slávistické sestavě. V Plzni odváděl velmi dobré výkony, Viktorka s ním ale překvapivě přestala počítat, čehož v Edenu ihned využili. Jakub Hromada během uplynulého ročníku ukázal, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál. Do Slavie však přišel zraněný.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Klíčový hráč mistrovské sezony, byl lídrem, rozdával přesné pasy, přidal i tři góly. Alespoň v úvodu ročníku by měl mít pevné místo v základní sestavě, trenér Šilhavý na něm chce i nadále stavět, Josefa Hušbauera ale čeká těžký rok. Stačí pár zaváhání a vše může být jinak, konkurenti mu budou hodně šlapat na paty.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Michael Ngadeu-Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Ve Slavii začal v obraně, rychle se ale posunul do středu zálohy, kde se zabydlel. Na podzim se stal jedním z klíčových hráčů týmu a náramně mu vyšel i africký šampionát, který s Kamerunem vyhrál. Vrátil se stylovým hattrickem Příbrami, v průběhu jara šla ale jeho výkonnost dolů. Do přípravy se navíc zapojí později, patrně začne jen mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 9

Ruslan Rotaň

Ruslan Rotaň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Edenu původně přišel jen na týdenní zkoušku, během ní ale zkušený ukrajinský záložník přesvědčil a vybojoval si smlouvu. Je mu sice už 35 let, herně si ale stále udržuje výbornou úroveň. Úvodní přátelské zápasy ukázaly, že pro Slavii bude ohromným přínosem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 9

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

V zimě poznal, že pro něj ve Slavii není místo. Odešel proto na hostování do Liberce, ve kterém se dostal do skvělé formy. Tomáš Souček se rázem stal součástí reprezentačního týmu, na „malém“ EURU patřil k nejlepším českým hráčům a vrátil se do Edenu. Rázem je z něj žhavý aspirant na místo v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 9

Jasmin Ščuk

Jasmin Ščuk Slavia.jpg

Defenzivní záložník z Bosny a Hercegoviny odehrál v uplynulém ročníku 17 zápasů, v základní sestavě byl ale pouze čtyřikrát. Boj o místo přesto nevzdává a dělá vše pro to, aby dostal co nejvíc prostoru. Souček či Ngadeu však mají navrch.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud