Roman Květ – Viktoria Plzeň  Jeden z ligových objevů. Roman Květ prožil povedenou sezonu už loni, kdy dal za Bohemians pět branek, přidal šest asistencí a týmu pomohl k ligové záchraně. Letos na podzim se pětadvacetiletý záložník trefil už devětkrát a v zimě přestoupil do Plzně. Ve Zlatém míči mu patří patnáctý flek.

Roman Květ – Viktoria Plzeň
Jeden z ligových objevů. Roman Květ prožil povedenou sezonu už loni, kdy dal za Bohemians pět branek, přidal šest asistencí a týmu pomohl k ligové záchraně. Letos na podzim se pětadvacetiletý záložník trefil už devětkrát a v zimě přestoupil do Plzně. Ve Zlatém míči mu patří patnáctý flek.

 Ondřej Lingr – Slavia Praha  Nejlepším hráčem Slavie se ve Zlatém míči stal Ondřej Lingr, jemuž celkově patří dvanáctá příčka. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál, jenž se dostal i do reprezentace, má za sebou velmi dobrou sezonu, kterou ozdobil 14 góly. Letos se trefil zatím sedmkrát.
 Jakub Řezníček – Zbrojovka Brno  Jeho jméno byste v elitní desítce zřejmě nečekali, Jakub Řezníček je však sedmý. Z českých útočníků je na tom lépe pouze Patrik Schick. Čtyřiatřicetiletý forvard, který oblékal taky dresy Plzně a Sparty, v minulé sezoně vystřílel postup brněnské Zbrojovce. A daří se mu i letos, v lize se trefil už jedenáctkrát.
 Adam Vlkanova – Viktoria Plzeň  Šesté místo celkového žebříčku patří Adamu Vlkanovovi, který v minulé sezoně svými výkony táhl nováčka z Hradce Králové. Zdálo se, že v létě přestoupí do Slavie, nakonec ale odešel do Plzně, ve které si rychle získal místo v základní sestavě. Okusil Ligu mistrů, vybudoval si místo v reprezentaci – zkrátka parádní rok.
 Jindřich Staněk – Viktoria Plzeň  Nečekaný vládce celé ankety. Schicka, Součka, Coufala a další předčil Jindřich Staněk z Plzně, jenž Viktorce vychytal titul i postup do Ligy mistrů. Šestadvacetiletý rodák ze Strakonic je v současné době asi nejlepším českým gólmanem, má nakročeno k zajímavému přestupu.
5
Fotogalerie

Překvapivý žebříček. 5 ligových fotbalistů, kteří jsou mezi nejlepšími ve Zlatém míči

Patrik Schick? Tomáš Souček? Vladimír Coufal? Kdeže. Anketě Zlatý míč v polovině vládne úplně někdo jiný.

Anketa Zlatý míč ČR 2022/23 je v polovině. A mezi patnáctku nejlepších hráčů se dostalo i pět fotbalistů z Fortuna ligy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roman Květ – Viktoria Plzeň

Roman Květ Bohemka Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jeden z ligových objevů. Roman Květ prožil povedenou sezonu už loni, kdy dal za Bohemians pět branek, přidal šest asistencí a týmu pomohl k ligové záchraně. Letos na podzim se pětadvacetiletý záložník trefil už devětkrát a v zimě přestoupil do Plzně. Ve Zlatém míči mu patří patnáctý flek.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Lingr – Slavia Praha

Ondřej Lingr Slavia.jpg

Nejlepším hráčem Slavie se ve Zlatém míči stal Ondřej Lingr, jemuž celkově patří dvanáctá příčka. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál, jenž se dostal i do reprezentace, má za sebou velmi dobrou sezonu, kterou ozdobil 14 góly. Letos se trefil zatím sedmkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Řezníček – Zbrojovka Brno

Jakub Řezníček Brno 22.jpg

Jeho jméno byste v elitní desítce zřejmě nečekali, Jakub Řezníček je však sedmý. Z českých útočníků je na tom lépe pouze Patrik Schick. Čtyřiatřicetiletý forvard, který oblékal taky dresy Plzně a Sparty, v minulé sezoně vystřílel postup brněnské Zbrojovce. A daří se mu i letos, v lize se trefil už jedenáctkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Vlkanova – Viktoria Plzeň

Adam Vlkanova ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Šesté místo celkového žebříčku patří Adamu Vlkanovovi, který v minulé sezoně svými výkony táhl nováčka z Hradce Králové. Zdálo se, že v létě přestoupí do Slavie, nakonec ale odešel do Plzně, ve které si rychle získal místo v základní sestavě. Okusil Ligu mistrů, vybudoval si místo v reprezentaci – zkrátka parádní rok.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jindřich Staněk – Viktoria Plzeň

Jindřich Staněk Plzeň Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Nečekaný vládce celé ankety. Schicka, Součka, Coufala a další předčil Jindřich Staněk z Plzně, jenž Viktorce vychytal titul i postup do Ligy mistrů. Šestadvacetiletý rodák ze Strakonic je v současné době asi nejlepším českým gólmanem, má nakročeno k zajímavému přestupu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud