Porážka od Němců  - Na obou domácích turnajích Slováci padli s Německem. V roce 2011 prohrávali už 0:4, pak se sice ještě dostali na dostřel jediné branky, ale body v důležitém zápase osmifinálové skupiny už nezískali. Letos Slováci nad Německem ještě necelé dvě minuty před koncem vedli 2:1, přesto stihli ještě prohrát 2:3. Foto: Profimedia.cz
 Rozlučka s Dánskem  - Los obou turnajů Slovákům na závěr šampionátu přisoudil Dány. Před osmi lety v Bratislavě se Slovensko loučilo výhrou 4:1, tentokrát v Košicích vyhrálo 2:1 po nájezdech. Foto: Profimedia.cz
 Dojemné loučení  - Domácí šampionáty posloužily i jako rozlučky legend slovenského hokeje. V roce 2011 se s bratislavským publikem dlouho a emotivně loučil Pavol Demitra, jenž po turnaji ukončil kariéru v národním týmu. Ke stejnému kroku se letos odhodlal devětatřicetiletý reprezentační kapitán Ladislav Nagy. Foto: Profimedia.cz
 Silné týmy  - Jak v roce 2011, tak i letos Slováci poskládali velmi silný tým. Do Košic přijeli třeba Andrej Sekera, Martin Marinčin, Richard Pánik či Tomáš Tatar. Před osmi lety Slovensko kromě Demitry reprezentovali také Jaroslav Halák, Marián Hossa, Marián Gáborík či Miroslav Šatan. Jenže na čtvrtfinále to ani jednou nestačilo. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Překvapivé srovnání. 5 faktů, které spojují kolapsy Slováků na domácích šampionátech

Ne, zase jim to nevyšlo. Slováci do čtvrtfinále mistrovství světa znovu nepostoupili, stejně jako v minulých letech a stejně jako v roce 2011. Podobných paralel je ale více.

Před osmi lety se šampionát na Slovensku, stejně jako letos, konal v Bratislavě a Košicích. Slováci si v obou případech brousili zuby minimálně na postup do čtvrtfinále, mezi nejlepší osmičku ale ani jednou nepostoupili. Oba turnaje však spojují i další věcí. Podívejte se na následující kapitoly a dozvíte se víc.

Pokračování 2 / 6

Kanadský trenér

Craig Ramsay.jpg

Už na světovém šampionátu v Německu vedl Slováky kanadský kouč Glen Hanlon, který byl na slovenské lavičce i na domácím turnaji v roce 2011. Tentokrát Slováky trénoval další Kanaďan Craig Ramsay. Ani jeden z nich neuspěl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Porážka od Němců

Slovensko Německo.jpg

Na obou domácích turnajích Slováci padli s Německem. V roce 2011 prohrávali už 0:4, pak se sice ještě dostali na dostřel jediné branky, ale body v důležitém zápase osmifinálové skupiny už nezískali. Letos Slováci nad Německem ještě necelé dvě minuty před koncem vedli 2:1, přesto stihli ještě prohrát 2:3.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Rozlučka s Dánskem

Slovensko Dánsko.jpg

Los obou turnajů Slovákům na závěr šampionátu přisoudil Dány. Před osmi lety v Bratislavě se Slovensko loučilo výhrou 4:1, tentokrát v Košicích vyhrálo 2:1 po nájezdech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dojemné loučení

Pavol Demitra 2011.jpg

Domácí šampionáty posloužily i jako rozlučky legend slovenského hokeje. V roce 2011 se s bratislavským publikem dlouho a emotivně loučil Pavol Demitra, jenž po turnaji ukončil kariéru v národním týmu. Ke stejnému kroku se letos odhodlal devětatřicetiletý reprezentační kapitán Ladislav Nagy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Silné týmy

Slovensko 2019.jpg

Jak v roce 2011, tak i letos Slováci poskládali velmi silný tým. Do Košic přijeli třeba Andrej Sekera, Martin Marinčin, Richard Pánik či Tomáš Tatar. Před osmi lety Slovensko kromě Demitry reprezentovali také Jaroslav Halák, Marián Hossa, Marián Gáborík či Miroslav Šatan. Jenže na čtvrtfinále to ani jednou nestačilo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud