Guélor Kanga  Záložník z Gabonu Guélor Kanga dorazil do Sparty v polovině sezony 2017/18. Ve Fortuna lize odehrál 69 zápasů, ve kterých dal 28 branek a přidal devět asistencí. Zatímco někteří fanoušci ho obdivovali, další mu nemohli přijít na jméno. Jedno je ale jisté – uměl střílet nádherné góly. Jeho dny na Letné ukončila sezona 2019/20, kterou poznamenalo koronavirové šílenství. Po ní odešel zadarmo do Červené Hvězdy Bělehrad.
 Tal Ben Chaim  Izraelský středopolař Tal Ben Chaim hrál s devítkou na zádech po příchodu na Letnou, tedy v sezoně 2017/18, kdy odehrál 18 ligových zápasů. Gólově se však neprosadil a od té doby pak už přidal jen dva starty. Od posily za 76 milionů korun se čekalo o hodně víc.
 Bořek Dočkal  S devítkou ve Spartě hrával Bořek Dočkal skoro čtyři roky - poprvé se s ní objevil v sezoně 2013/14 po příchodu z Rosenborgu. V tomto ročníku získali na Letné titul. Po návratu z angažmá v Číně a Spojených státech v roce 2018 už ale nosil rudý dres s číslem 10.
 Bekim Balaj  Albánský forvard Bekim Balaj přišel do Sparty v roce 2012 z Tirany, jenže za letenský klub odehrál jen dvanáct zápasů. Do statistik si připsal tři branky a pak zmizel v Polsku. V sezoně 2014/15 přidal v české lize dalších 13 duelů a tři góly v konkurenční Slavii.
6
Fotogalerie

Předchůdci Jana Kuchty. 6 posledních hráčů Sparty, kteří před ním nosili na dresu číslo 9

Jsou čísla, která jsou mezi fotbalisty hodně oblíbená. Jedním z nich je devítka.

Ve Spartě ji v minulosti nosil na dresu Andrej Kvašňák, Pavel Nedvěd či Vratislav Lokvenc. Řeč je číslici 9, kterou má od sezony 2022/23 pro sebe vyhrazenou navrátilec Jan Kuchta. Vzpomenete si, kteří hráči nosili toto numero na zádech před ním? Odpovědi najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí-2020 (2).jpg

Ladislav Krejčí patřil mezi největší hvězdy evropského turnaje devatenáctek v roce 2011 a posléze i mezi osobnosti tuzemské ligy. Býval považován za velký talent českého fotbalu. Ve Spartě zářil už v sezoně 2011/12, kdy nastřílel šest branek. Dokonce se o něm mluvilo v souvislosti s Eurem v Polsku a na Ukrajině. Tam nakonec rychlonohý záložník s ofenzivními choutkami a skvělou technikou neodjel.

Až do konce sezony 2015/16 patřil mezi tahouny letenského týmu, kterému v sezoně 2013/14 pomohl osmi brankami k titulu mistra. Na kontě má i pět reprezentačních gólů. Krejčí patřil mezi české klenoty, takže nikoho moc nepřekvapilo, když v létě roku 2016 zamířil do zahraničí, konkrétně do italské Serie A, kde hájil barvy celku FC Bologna. Z klubu odešel v létě roku 2020 a vrátil se zpět na Letnou, kde místo čísla 23, se kterým hrával před odchodem do zahraničí, dostal devítku. Do někdejší formy už se ale vrátit nedokázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Guélor Kanga

Guélor Kanga2.jpg

Záložník z Gabonu Guélor Kanga dorazil do Sparty v polovině sezony 2017/18. Ve Fortuna lize odehrál 69 zápasů, ve kterých dal 28 branek a přidal devět asistencí. Zatímco někteří fanoušci ho obdivovali, další mu nemohli přijít na jméno. Jedno je ale jisté – uměl střílet nádherné góly. Jeho dny na Letné ukončila sezona 2019/20, kterou poznamenalo koronavirové šílenství. Po ní odešel zadarmo do Červené Hvězdy Bělehrad.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim.jpg

Izraelský středopolař Tal Ben Chaim hrál s devítkou na zádech po příchodu na Letnou, tedy v sezoně 2017/18, kdy odehrál 18 ligových zápasů. Gólově se však neprosadil a od té doby pak už přidal jen dva starty. Od posily za 76 milionů korun se čekalo o hodně víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal-Sparta 2016-1.jpg

S devítkou ve Spartě hrával Bořek Dočkal skoro čtyři roky - poprvé se s ní objevil v sezoně 2013/14 po příchodu z Rosenborgu. V tomto ročníku získali na Letné titul. Po návratu z angažmá v Číně a Spojených státech v roce 2018 už ale nosil rudý dres s číslem 10.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Bekim Balaj

Balaj.jpg

Albánský forvard Bekim Balaj přišel do Sparty v roce 2012 z Tirany, jenže za letenský klub odehrál jen dvanáct zápasů. Do statistik si připsal tři branky a pak zmizel v Polsku. V sezoně 2014/15 přidal v české lize dalších 13 duelů a tři góly v konkurenční Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Léonard Kweuke

Leonard Kweuke.jpg

Léonard Kweuke přišel do Sparty v roce 2010 z Dunajské Stredy a dostal na Letné dres s číslem 9. Než po sezoně 2012/13 zmizel v tureckém Rizesporu, nosil jej kromě sezony 2012/13, kdy byl na soupisce s číslem 11. Kamerunský útočník odehrál v nejvyšší české lize 74 zápasů, ve kterých soupeřům nasázel 31 branek. Žádný titul však nezískal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud