David Jiříček (Columbus Blue Jackets)  Osmnáctiletý obránce se stal šestkou posledního draftu NHL. David Jiříček, jenž si zahrál i na seniorském mistrovství světa, podle očekávání opustil Plzeň a odešel do zámoří. Příprava mu vyšla a prozatím se udržel v týmu Columbusu, ve kterém na něj „dohlíží“ Jakub Voráček. Zdá se, že do NHL má blízko.
 Filip Král (Toronto Maple Leafs)  Další z mladých českých obránců, který klepe na dveře NHL. Filip Král loni odehrál velmi dobrou sezonu na farmě a letos by se mohl dostat do kádru Toronta. Dvaadvacetiletý bek se v přípravě udržel v kádru Maple Leafs.
 Lukáš Klok (Arizona Coyotes)  Do NHL by letos mohl nakouknout i Lukáš Klok. Sedmadvacetiletý obránce už za Atlantikem dříve působil, do nejlepší ligy světa se ale zatím nedostal. Uplynulou sezonu hrál za ruský Nižněkamsk a patřil k nejlepším bekům celé KHL. Poté podepsal smlouvu s Arizonou, tak jej ale zatím poslala na farmu. Ve stejné situaci je u Coyotes také další český reprezentační bek Ronald Knot.
 Jakub Lauko (Boston Bruins)  V Bostonu pokračuje David Pastrňák, do organizace se vrátil David Krejčí, Bruins navíc získali i Pavla Zachu. Ti všichni mají místo v prvním týmu jisté, o svou šanci se však hlásí taky Jakub Lauko. Dvaadvacetiletý útočník má za sebou dvě povedené sezony na farmě, taky mu vyšla příprava na novou sezonu NHL, během níž dal dvě branky. Po generálce jej chválil kouč Jim Montgomery. Dá mu letos šanci?
7
Fotogalerie

Před branami NHL. 7 Čechů, kteří letos mohou poprvé okusit nejlepší ligu světa

Nová sezona NHL začala v Praze. Do letošního ročníku už zasáhli Tomáš Hertl s Radimem Šimkem, do akce se však chystají i další. Může mezi nimi být i několik nováčků.

Každým rokem si v NHL odbude premiéru několik českých nováčků. Letos jich může být klidně sedm (možná i víc, my jsme ale vybrali ty, jejichž šance na start v nejlepší lize světa jsou nejvyšší). Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Matěj Blümel (Dallas Stars)

profimedia-0726363706.jpg

Do NHL jej v roce 2019 draftoval Edmonton, od Oilers ale Matěj Blümel šanci nedostal. Uplynulé tři roky dvaadvacetiletý útočník odehrál za Pardubice, odkud se vyšvihl až do reprezentace. Na jaře zazářil na mistrovství světa a za odměnu dostal smlouvu od Dallasu. Sezonu sice začne na farmě, čeká se ale, že šanci v týmu Stars dostane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

David Jiříček (Columbus Blue Jackets)

profimedia-0726745138.jpg

Osmnáctiletý obránce se stal šestkou posledního draftu NHL. David Jiříček, jenž si zahrál i na seniorském mistrovství světa, podle očekávání opustil Plzeň a odešel do zámoří. Příprava mu vyšla a prozatím se udržel v týmu Columbusu, ve kterém na něj „dohlíží“ Jakub Voráček. Zdá se, že do NHL má blízko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Filip Král (Toronto Maple Leafs)

profimedia-0727918731.jpg

Další z mladých českých obránců, který klepe na dveře NHL. Filip Král loni odehrál velmi dobrou sezonu na farmě a letos by se mohl dostat do kádru Toronta. Dvaadvacetiletý bek se v přípravě udržel v kádru Maple Leafs.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lukáš Klok (Arizona Coyotes)

Lukáš Klok KHL.jpg

Do NHL by letos mohl nakouknout i Lukáš Klok. Sedmadvacetiletý obránce už za Atlantikem dříve působil, do nejlepší ligy světa se ale zatím nedostal. Uplynulou sezonu hrál za ruský Nižněkamsk a patřil k nejlepším bekům celé KHL. Poté podepsal smlouvu s Arizonou, tak jej ale zatím poslala na farmu. Ve stejné situaci je u Coyotes také další český reprezentační bek Ronald Knot.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jakub Lauko (Boston Bruins)

Jakub Lauko Boston 21.jpg

V Bostonu pokračuje David Pastrňák, do organizace se vrátil David Krejčí, Bruins navíc získali i Pavla Zachu. Ti všichni mají místo v prvním týmu jisté, o svou šanci se však hlásí taky Jakub Lauko. Dvaadvacetiletý útočník má za sebou dvě povedené sezony na farmě, taky mu vyšla příprava na novou sezonu NHL, během níž dal dvě branky. Po generálce jej chválil kouč Jim Montgomery. Dá mu letos šanci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jan Myšák (Montreal Canadiens)

profimedia-0726383851.jpg

Kapitána české dvacítky draftoval v roce 2020 Montreal. Loňskou sezonu hrál Jan Myšák v OHL, vyšel mu však letní juniorský šampionát, který se hrál v Kanadě. Jan Myšák dal na turnaji čtyři góly, přidal čtyři nahrávky a byl lídrem české družiny, která skončila čtvrtá. Dvacetiletý útočník začne sezonu na farmě, šanci v NHL by ale dostat mohl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Jakub Škarek (New York Islanders)

Jakub Škarek Islanders.jpg

Do loňské sezony NHL zasáhlo osm českých brankářů. Kolik jich bude letos? O slovo se hlásí například Jakub Škarek, který odchytal v přípravě povedené zápasy za New York Islanders. Organizace jej sice poslala na farmu, dvaadvacetiletý gólman ale bude ve střehu. Šanci v NHL by dostat mohl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud