Michal Kempný   Nejnovější posila Pražanů. Michal Kempný si v NHL zahrál za Chicago či Washington, se kterým získal i Stanley Cup. Poté jej ale začaly trápit zdravotní problémy, kvůli kterým odehrál během uplynulých dvou sezon jen 15 zápasů. V létě zamířil do Seattlu, místo v prvním týmu ale nezískal, a tak se vrátil domů. Ne však do Komety, odkud do zahraničí odcházel, ale do Sparty. V té si od dvaatřicetiletého beka, jenž má ve sbírce i bronz z uplynulého světového šampionátu, hodně slibují. 
 Dominik Simon  Osmadvacetiletý útočník odcházel do NHL po mistrovství světa 2015. V zámoří si zahrál za Pittsburgh, Calgary a Anaheim a v nejlepší lize světa nastoupil k více než 260 zápasům, v nichž posbíral celkem 81 bodů. V létě ale posílil Spartu a měl se stát jednou z ozdob extraligy. Realita je však opačná - ve dvanácti duelech zaznamenal jediný gól. 
 David Kaše   Jeho bratr Ondřej hraje od této sezony za Carolinu. NHL okusil taky David Kaše, díru do světa ale za Atlantikem neudělal. Pětadvacetiletý útočník zasáhl v ročníku 2019/20 do šesti duelů za Philadelphii, pak přidal ještě jeden start a loni už byl hráčem Sparty. Kaše odehrál dobrou sezonu a nakoukl i do reprezentace. 
 Vladimír Sobotka   Zkušený útočník hrával v NHL dlouho. Několik let byl v Bostonu, pak hrál za St. Louis a v roce 2014 zamířil do Omsku. Do zámoří se však vrátil, znovu oblékl dres Blues a dva roky byl taky v Buffalu. V průběhu ročníku 2020/21 se ale objevil ve Spartě, jejíž dres pětatřicetiletý útočník nosí i v tomto ročníku. Zatímco v NHL už moc vidět nebyl, v extralize je stále hodně produktivní.
5
Fotogalerie

Pražané mají našlapaný tým. 5 hráčů Sparty, kteří ještě nedávno působili v NHL

Sparta byla v hokejovém prostředí vždy lákavou adresou. Stejně tomu je i letos, pražský celek má na soupisce řadu známých jmen.

Sparta čeká na extraligový titul od roku 2007. Každý rok má ty nejvyšší ambice, na úplný vrchol se ale nemůže vyškrábat. Taky letos Pražané postavili hodně silný tým, v němž figuruje i několik hráčů se zkušenostmi z NHL. Pět z nich hrálo v nejlepší lize světa přitom ještě docela nedávno. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Josef Kořenář 

Josef Kořenář San Jose.jpg

Josef Kořenář debutoval v NHL v sezoně 2020/21, kdy odchytal deset zápasů za San Jose. Loni už byl v Arizoně, kam zamířil společně s Karlem Vejmelkou. Ten se však stal jasnou jedničkou a čtyřiadvacetiletý Kořenář se dostal do brány jen dvakrát. V létě se proto vrátil do extraligy, kde už dříve chytal za Jihlavu a Třinec, v bráně Pražanů se ale v akci objevil zatím jen dvakrát. Jasnou sparťanskou jedničkou je Jakub Kovář. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Kempný 

Michal Kempný Washington.jpg

Nejnovější posila Pražanů. Michal Kempný si v NHL zahrál za Chicago či Washington, se kterým získal i Stanley Cup. Poté jej ale začaly trápit zdravotní problémy, kvůli kterým odehrál během uplynulých dvou sezon jen 15 zápasů. V létě zamířil do Seattlu, místo v prvním týmu ale nezískal, a tak se vrátil domů. Ne však do Komety, odkud do zahraničí odcházel, ale do Sparty. V té si od dvaatřicetiletého beka, jenž má ve sbírce i bronz z uplynulého světového šampionátu, hodně slibují. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Simon 

Dominik Simon Anaheim.jpg

Osmadvacetiletý útočník odcházel do NHL po mistrovství světa 2015. V zámoří si zahrál za Pittsburgh, Calgary a Anaheim a v nejlepší lize světa nastoupil k více než 260 zápasům, v nichž posbíral celkem 81 bodů. V létě ale posílil Spartu a měl se stát jednou z ozdob extraligy. Realita je však opačná - ve dvanácti duelech zaznamenal jediný gól. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Kaše 

David Kaše Phil..jpg

Jeho bratr Ondřej hraje od této sezony za Carolinu. NHL okusil taky David Kaše, díru do světa ale za Atlantikem neudělal. Pětadvacetiletý útočník zasáhl v ročníku 2019/20 do šesti duelů za Philadelphii, pak přidal ještě jeden start a loni už byl hráčem Sparty. Kaše odehrál dobrou sezonu a nakoukl i do reprezentace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vladimír Sobotka 

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Zkušený útočník hrával v NHL dlouho. Několik let byl v Bostonu, pak hrál za St. Louis a v roce 2014 zamířil do Omsku. Do zámoří se však vrátil, znovu oblékl dres Blues a dva roky byl taky v Buffalu. V průběhu ročníku 2020/21 se ale objevil ve Spartě, jejíž dres pětatřicetiletý útočník nosí i v tomto ročníku. Zatímco v NHL už moc vidět nebyl, v extralize je stále hodně produktivní.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud