Prapodivná volba kapitána. Sparta určila 3 hráče, kteří nemají jisté místo v sestavě

Sparta vstupuje do nové sezony odhodlaná vrátit se zpátky na ligový trůn. Kouč Václav Jílek získal šest posil a také určil nového kapitána i další dva zástupce. Jenže ani jeden z nich nemá místo v sestavě.

Bořek Dočkal je zraněný a nějakou dobu ještě bude mimo. Stejně tak Václav Kadlec. Kapitána rudé družiny tak Jílek musel hledat jinde a ukázal na tři hráče, jejichž pozice zatím není nejpevnější. Více už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Ilustrační foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Martin Frýdek

Martin Frýdek kapitán Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Zdálo se, že jeho role na Letné slábne. Tím spíš, když přišel mladý Ladislav Krejčí a do dobré formy se dostává Martin Hašek. Aby toho nebylo málo, tak Sparta získala i dalšího středního záložníka Michala Trávníka a udržela Guélora Kangu. Martin Frýdek navíc pro svůj tvrdý styl hry nepatří k oblíbencům fanoušků a zdaleka nemá jisté místo v sestavě, nyní je navíc zraněný. Přesto je novým kapitánem Sparty.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Costa Nhamoinesu

Costa Sparta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Také Costa Nhamoinesu se vyznačuje tvrdým styl hry. Třiatřicetiletý fotbalista ze Zimbabwe je na Letné už od roku 2013 a stále patří k důležitým personám týmu. Loni zasáhl do 28 ligových zápasů a dal dva góly, ovšem na kraji ani ve středu obrany není první volbou.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Libor Kozák

Libor Kozák Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Překvapivá volba. Třicetiletý útočník, který hrával za Lazio Řím či Aston Villu, přišel do Sparty v létě z Liberce, přesto se dostal na úzký seznam lídrů letenské kabiny. Jenže ani člen širšího reprezentačního kádru nemá jisté místo v sestavě, v přípravě se mu střelecky nedařilo a útočnou jedničkou tak zřejmě bude Benjamin Tetteh. Na koho pak Jílek ukáže, když v sestavě nebude Frýdek, Costa ani Kozák?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud