Pracháči. 5 českých hokejistů z NHL, kteří si loni vydělali nejvíc peněz

NHL, to je zlatý důl. Elitní hráči zde podepisují luxusní a dlouhodobé kontrakty a na jejich konta tečou miliony dolarů. Své by o tom mohli vyprávět i někteří čeští hokejisté.

Magazín Forbes sestavil tradiční žebříček nejlépe vydělávajících českých sportovců. Započítal do něj platy v klubech, prize money a příjmy od reklamních partnerů a sponzorů v období od loňského července do letošního června.

Jedná se o hrubou částku před odečtením daní, pojištění a poplatků agentům. Králem se stal Petr Čech, do elitní desítky se však dostali také Petr Mrázek, Tomáš Plekanec a pět dalších českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Hanzal (Dallas) – 116 mil. Kč

Martin Hanzal Dallas.jpg

V sezoně 2016/17 patřil Arizoně (a taky Minnesotě) a vydělal si 3,5 milionů dolarů. Před rokem podepsal tříletý kontrakt s Dallasem, který mu garantuje celkový příjem 14,25 milionů dolarů. V novém působišti ale jednatřicetiletý útočník odehrál jen 38 zápasů a připsal si deset bodů. Více mu nedovolila bolavá záda, musel s nimi na třetí operaci a do hry se vrátí nejspíš až v listopadu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Palát (Tampa Bay) – 123 mil. Kč

Ondřej Palát.jpg

26,5 milionů dolar během pěti let. Taková je smlouva, kterou před rokem po dlouhých vyjednáváních podepsal Ondřej Palát s Tampou Bay. Sedmadvacetiletý útočník v základní části odehrál vinou zranění jen 56 zápasů a připsal si v nich 35 bodů, dalších 17 startů a dvanáct bodů přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Krejčí (Boston) – 165 mil. Kč

David Krejčí 2.jpg

Dvaatřicetiletý David Krejčí patří k českým stálicím v NHL. Celou dosavadní zámořskou kariéru spojil s Bostonem, kterému by měl patřit minimálně do roku 2021. Do té doby mu poběží lukrativní kontrakt, který z něj dělá jednoho z nejlépe placených českým hráčů v NHL. Letos posbíral 44 kanadských bodů a dalších deset jich přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Pastrňák (Boston) – 176 mil. Kč

David Pastrňák Boston 4.jpg

Jednání se táhla dlouho, David Pastrňák si ale nakonec s Bostonem plácl a na začátku uplynulé sezony podepsal nový kontrakt. Během šesti let si přijde na 40 milionů dolarů. Havířovský rodák se vedení Bruins rychle odvděčil a v letošní sezoně posbíral dohromady i s play-off rovnou stovku bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Voráček (Philadelphia) – 222 mil. Kč

Jakub Voráček Phil 4.jpg

Loni celý žebříček ovládl, letos skončil „až“ druhý. Jakub Voráček ukrojil druhý rok ze svého luxusního kontraktu, který mu vynese celkově 66 milionů dolarů. V uplynulém ročníku NHL posbíral 85 kanadských bodů a stanovil si své osobní maximum.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud