Václav Jemelka   Plzeň o něj usilovala už delší čas a nakonec jej taky z Olomouce přivedla. Reprezentační bek se ihned postavil do základní sestavy a je jednou z opor západočeského týmu. Sázka na sedmadvacetiletého Václava Jemelku se Viktorce vyplácí. 
 Erik Jirka   Po příchodu do Plzně jej téměř nikdo neznal, Erik Jirka se krátce rozkoukával a v posledních týdnech už ukazuje, co všechno dokáže. Slovenský záložník hraje hodně rychle, s míčem si rozumí, jdou mu kličky, má tah na bránu. Pětadvacetiletý Jirka, který přišel ze španělského Ovieda, může Plzni ještě hodně pomoct. 
 Adam Vlkanova   V létě se okolo něj strhl pořádný boj. Zdálo se, že Adam Vlkanova odejde do Slavie, sezonu ale rozehrál v Hradci Králové, odkud na startu ročníku přestoupil do Plzně. Ve Viktorce se ihned postavil do základní sestavy a stal se jedním z klíčových hráčů družiny trenéra Michala Bílka. Osmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník se dostal i do reprezentace. 
 Jan Kliment   Útočnou jedničkou Plzně je Tomáš Chorý. Velmi dobrými výkony se po letním příchodu do Viktorky prezentuje i Jan Kliment, jehož však trápí zdravotní problémy. V lize stihl jen šest zápasů, ve kterých dal tři góly. Další tři trefy přidal v předkolech Ligy mistrů a trefil se i do sítě Bayernu. Proti tomu ale odehrál jen poločas, více toho v základní skupině nestihl. 
5
Fotogalerie

Povedené nákupy. 5 letních plzeňských přestupů, které se Viktorce náramně povedly

Plzeň byla v létě na přestupovém trhu nesmírně aktivní a přivedla spoustu nových hráčů. Sázka na některé z nich se Viktorce náramně vyplácí.

Jednou z letních posil Plzně byl Kristi Qose, který už je z klubu pryč. Více se čekalo taky od Fortune Basseyho, v několika dalších případech si ale Viktorka počínala na přestupovém trhu parádně. Jména pěti posil, u kterých se Plzeň rozhodně nespletla, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Mohamed Tijani 

Mohamed Tijani Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Stoperskou jedničkou Slavie je stále Lukáš Hejda, vedle něhož nejčastěji nastupuje Luděk Pernica. Ale pozor, o šanci se stále hlasitěji hlásí i Mohamed Tijani. Pětadvacetiletý bek, jenž do Viktorky přišel před sezonou ze Slavie (naposledy však hostoval v Teplicích), ukazuje velmi zajímavý potenciál. Pokud vydrží zdravý, může to dotáhnout daleko. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Václav Jemelka 

profimedia-0734980359.jpg

Plzeň o něj usilovala už delší čas a nakonec jej taky z Olomouce přivedla. Reprezentační bek se ihned postavil do základní sestavy a je jednou z opor západočeského týmu. Sázka na sedmadvacetiletého Václava Jemelku se Viktorce vyplácí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Erik Jirka 

profimedia-0734971897.jpg

Po příchodu do Plzně jej téměř nikdo neznal, Erik Jirka se krátce rozkoukával a v posledních týdnech už ukazuje, co všechno dokáže. Slovenský záložník hraje hodně rychle, s míčem si rozumí, jdou mu kličky, má tah na bránu. Pětadvacetiletý Jirka, který přišel ze španělského Ovieda, může Plzni ještě hodně pomoct. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Vlkanova 

profimedia-0734980039.jpg

V létě se okolo něj strhl pořádný boj. Zdálo se, že Adam Vlkanova odejde do Slavie, sezonu ale rozehrál v Hradci Králové, odkud na startu ročníku přestoupil do Plzně. Ve Viktorce se ihned postavil do základní sestavy a stal se jedním z klíčových hráčů družiny trenéra Michala Bílka. Osmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník se dostal i do reprezentace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Kliment 

Jan Kliment Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Útočnou jedničkou Plzně je Tomáš Chorý. Velmi dobrými výkony se po letním příchodu do Viktorky prezentuje i Jan Kliment, jehož však trápí zdravotní problémy. V lize stihl jen šest zápasů, ve kterých dal tři góly. Další tři trefy přidal v předkolech Ligy mistrů a trefil se i do sítě Bayernu. Proti tomu ale odehrál jen poločas, více toho v základní skupině nestihl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud