Denis Godla   Slovenský gólman loni hájil barvu kladenských Rytířů. Pádu do Chance ligy sice nezabránil, svými výkony však zaujal a zamířil do Litvínova. Na severu Čech se pětadvacetiletý Denis Godla stal ihned oporou, je jasnou jedničkou a úspěšností zákroků se blíží k 91,5 procentům. V extralize ho čeká premiérové play-off.  Foto: Profimedia.cz
 Oskars Cibulskis   Dvaatřicetiletý lotyšský reprezentant hrál poslední tři roky za Hradec Králové. Po minulé sezoně v kádru Mountfieldu skončil, v extralize však zůstal. Zkušený Oskars Cibulskis zamířil do Litvínova a ihned se stal jedním z klíčových beků Vervy. Na kontě má i sedm bodů.  Foto: Profimedia.cz
 Aaron Irving   Pětadvacetiletý kanadský bek v roce 2014 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Nashville. Aaron Irving si ale v nejlepší lize světa nikdy nezahrál a poslední tři roky sbírá zkušenosti v Evropě. Nejprve byl v Norsku, loni hrál ve Švédsku a teď je v Litvínově. V padesáti zápasech posbíral už 18 (12+6) bodů.  Foto: Profimedia.cz
 Uvis Balinskis   Velkým přínosem je také Uvis Balinskis. Čtyřiadvacetiletý obránce přišel do Vervy z Rigy, která působí v KHL, a ihned se stal jedním z klíčových beků severočeského týmu. Dosud má lotyšský reprezentant na kontě pět vstřelených branek a deset asistencí.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Povedené nákupy. 4 cizinci, díky kterým Litvínov kosí favority a míří do play-off

V roce 2015 Litvínov vybojoval extraligový titul, v posledních letech se ale trápil. Teď je však Verva dobře nastartovaná a chystá se na play-off.

Denis Godla Litvínov 1.jpg

Verva jede. Poráží silné týmy a chystá se na play-off. Litvínov táhnou výkony Patrika Zdráhala, Viktorka Hübla či Richarda Jarůška, v parádním světle se ale ukazují také čtyři zahraniční posily, které klub přivedl před touto sezonou. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Denis Godla 

Denis Godla Litvínov.jpg

Slovenský gólman loni hájil barvu kladenských Rytířů. Pádu do Chance ligy sice nezabránil, svými výkony však zaujal a zamířil do Litvínova. Na severu Čech se pětadvacetiletý Denis Godla stal ihned oporou, je jasnou jedničkou a úspěšností zákroků se blíží k 91,5 procentům. V extralize ho čeká premiérové play-off. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Oskars Cibulskis 

Oskars Cibulskis Litvínov.jpg

Dvaatřicetiletý lotyšský reprezentant hrál poslední tři roky za Hradec Králové. Po minulé sezoně v kádru Mountfieldu skončil, v extralize však zůstal. Zkušený Oskars Cibulskis zamířil do Litvínova a ihned se stal jedním z klíčových beků Vervy. Na kontě má i sedm bodů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Aaron Irving 

Aaron Irving.jpg

Pětadvacetiletý kanadský bek v roce 2014 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Nashville. Aaron Irving si ale v nejlepší lize světa nikdy nezahrál a poslední tři roky sbírá zkušenosti v Evropě. Nejprve byl v Norsku, loni hrál ve Švédsku a teď je v Litvínově. V padesáti zápasech posbíral už 18 (12+6) bodů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Uvis Balinskis 

Uvis Balinskis Litvínov Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Velkým přínosem je také Uvis Balinskis. Čtyřiadvacetiletý obránce přišel do Vervy z Rigy, která působí v KHL, a ihned se stal jedním z klíčových beků severočeského týmu. Dosud má lotyšský reprezentant na kontě pět vstřelených branek a deset asistencí. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud