„Poturčenci“ ze středu Evropy. 3 čeští fotbalisté, kteří působí v turecké Süper Lig

Turecko bylo vždy zemí, která české fotbalisty lákala. V poslední době se ale odliv tuzemských hráčů tímto směrem zpomalil. V současné sezoně působí v Süper Lig jen tři borci s českým pasem.

V Turecku dříve hráli Milan Baroš, Tomáš Ujfaluši či Tomáš Sivok. A také v současné době v tamní Süper Lig působí trojice českých fotbalistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michal Trávník (Kasimpasa)

Michal Trávník-Kasimpasa.jpg

Slovácko, Jablonec, Sparta - tak vypadala mezi lety 2012 až 2021 ligová cesta záložníka Michala Trávníka. V sezoně 2018/19 dal v dresu Jablonce deset branek a přidal stejný počet asistencí a na přestupovém trhu byl o jeho podpis velký zájem. Sledovaly ho kluby z Anglie, Německa nebo Ruska, on ale nakonec zamířil za třicet milionů korun do Sparty. Jenže na Letné na výkony ze severu Čech nenavázal, v lize nedal během dvou let ani jeden gól a letos v létě ze Sparty odešel hostovat do Turecka, konkrétně do Kasimpasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Břečka (Kasimpasa)

Tomáš Břečka.jpg

Tomáš Břečka odešel loni v zimě z Jablonce do Kasimpasy, která za něj zaplatila údajně okolo 50 milionů korun, což ale nekoresponduje s jeho aktuální cenou podle portálu TransferMarkt, který jej cení na 20 milionů korun. Sedmadvacetiletý stoper debutoval v zápase proti Trabzonsporu, který Kasimpasu smetl výsledkem 6:0. Celkem dosud nastoupil do 40 ligových zápasů a na kontě má i jeden gól. V aktuálním ročníku ale strávil úvodní tři kola pouze na lavičce náhradníků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Novák (Fenerbahce Istanbul)

Filip Novák-Fenerbahce.jpg

Bývalý bek Zlína či Jablonce Filip Novák je v Turecku už od roku 2018, kdy zamířil z dánského Midtjyllandu do Trabzonsporu, kde působil do loňského léta. Následně se jako volný hráč upsal až do roku 2023 istanbulskému Fenerbahce.

V aktuální sezoně stihl naskočit jen do jednoho ligového utkání a následně se zranil ve střetnutí Evropské ligy proti HJK Helsinki. Jeho návrat na hřiště je zatím v nedohlednu. V turecké nejvyšší soutěži si tedy budou muset ještě nějaký čas počkat, než pokoří metu stovky odehraných zápasů. Zatím jich má na kontě třiadevadesát. Dal v nich 16 gólů a zaznamenal dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud