Potřebují změnu. 4 čeští fotbalisté ze zahraničních soutěží, kteří v létě změní dres

Na přestupovém trhu bude v létě zase pořádně rušno. V centru dění budou i někteří čeští fotbalisté.

Adam Hložek před pár dny opustil Spartu a zamířil do Leverkusenu. Stěhování čeká taky na čtyři další české fotbalisty, kteří už v zahraničí působí. O kom je řeč? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Alex Král 

Alex Král West Ham.jpg

Na podzim roku 2019 zamířil ze Slavie do Spartaku Moskva. V Rusku herně ještě vyzrál a před rokem ho zlákal na hostování West Ham. V Anglii se ale hráčova kariéra zadrhla a Alex Král toho během uplynulého roku moc nenahrál. V Anglii pokračovat nebude a nedá se počítat ani s tím, že by se vrátil do Ruska. Zájem o třiadvacetiletého středopolaře je údajně v Turecku a Německu, nahlas se mluví o Lipsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík Bruggy.jpg

Uplynulou sezonu hostoval ve Slavii, patří však belgickým Bruggám. Jedno je ale jisté - ani v jednom z těchto klubů pokračovat nebude. V sešívaných barvách totiž neprožil dobrý ročník a v Belgii o něj už není zájem. Co tedy bude s devětadvacetiletým útočníkem dál? Dříve si udělal dobré jméno na hostování v řeckém týmu PAOK Soluň, údajně ho sledují i v Turecku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Tomáš Pekhart 

Tomáš Pekhart Legia 2.jpg

Působil v Německu, Španělsku, Izraeli nebo Řecku. Naposledy patřil Legii Varšava, které loni pomohl získat polský titul. Sám se stal nejlepším střelcem ligy a vrátil se i do reprezentace. Vedení polského celku mu nabídlo novou smlouvu, třiatřicetiletý útočník ji ale odmítl a bude pokračovat jinde. Spekuluje se o zájmu Plzně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matěj Vydra 

Matěj Vydra 21.jpg

Jeho situace je prekérní. Třicetiletý reprezentační útočník zažil s Burnley pád z Premier League, ovšem co s ním bude dál, to neví. Matěji Vydrovi totiž skončila smlouva a navíc si kvůli vážnému zranění několik měsíců nezahraje, což jeho pozici na přestupovém trhu hodně komplikuje. Před časem se na něj vyptávala Sparta, zájem byl prý i v Turecku. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud