Alexandru Chipciu - Rumunský reprezentant, který do Sparty přišel před sezonou na hostování z Anderlechtu, na podzim nastupoval pravidelně. Dokonce ani jednou nechyběl v základní sestavě. V zimě se přesunul z pravého kraje zálohy na levý a v zahajovací jedenáctce byl i v úvodním jarním kole proti Dukle. Ze hry ale šel už po 56 minutách a od té doby se na hřišti neobjevil. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga - Sestava Sparty bez Guélora Kangy? Na podzim, pokud nebyl mimo hru kvůli kartám, nemyslitelné. Jenže v zimě se toho na Letné hodně změnilo, navíc se vrátil Bořek Dočkal, a pozice gabonského záložníka už vůbec není tak neotřesitelná. Proti Bohemians 1905 i Dukle šel ze hřiště v průběhu druhé půle, v zápasech s Baníkem a Libercem už ani nehrál. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Srdjan Plavšič - Na podzim měl srbský rychlík pevné místo v základní sestavě a do statistik si připsal jeden gól a dvě asistence. Naposledy však nastoupil v prosinci proti Teplicím. V zápase s Baníkem se objevil na lavičce náhradníků, na jaře se však do hry ještě nedostal. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Matěj Pulkrab - Také Matěj Pulkrab si na podzim, tedy především v jeho druhé polovině, vybojoval místo v základní sestavě. Dal taky dva góly, jenže loni jich v Liberci vstřelil deset. Proti Bohemians 1905 odehrál třiadvacet minut, od té doby se na hřišti neobjevil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Postradatelní. 6 hráčů Sparty, kteří ještě na podzim hráli v základu, ale teď „leští" lavičku náhradníků

Výkony sice stále nejsou ideální, Sparta však na jaře zabrala a vyhrála už čtyři zápasy v řadě. Zřejmě i proto, že kouč Zdeněk Ščasný mění sestavu.

Na začátku ročníku vládli na Letné cizinci. Sestava Sparty však prochází proměnou a hráči, kteří ještě na podzim pravidelně nastupovali, teď často jen „leští“ lavičku náhradníků. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Začátek sezony mu po přesunu z Olomouce příliš nevyšel, měl však důvěru trenérů a tu začal splácet. Zabydlel se v základní sestavě a v Karviné vstřelil i první gól v rudém dresu. Na podzim si připsal 18 startů, na jaře však odehrál jen 27 minut proti Baníku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Alexandru Chipciu

Alexandru Chipciu Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Rumunský reprezentant, který do Sparty přišel před sezonou na hostování z Anderlechtu, na podzim nastupoval pravidelně. Dokonce ani jednou nechyběl v základní sestavě. V zimě se přesunul z pravého kraje zálohy na levý a v zahajovací jedenáctce byl i v úvodním jarním kole proti Dukle. Ze hry ale šel už po 56 minutách a od té doby se na hřišti neobjevil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Guélor Kanga

Guélor Kanga Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sestava Sparty bez Guélora Kangy? Na podzim, pokud nebyl mimo hru kvůli kartám, nemyslitelné. Jenže v zimě se toho na Letné hodně změnilo, navíc se vrátil Bořek Dočkal, a pozice gabonského záložníka už vůbec není tak neotřesitelná. Proti Bohemians 1905 i Dukle šel ze hřiště v průběhu druhé půle, v zápasech s Baníkem a Libercem už ani nehrál.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim měl srbský rychlík pevné místo v základní sestavě a do statistik si připsal jeden gól a dvě asistence. Naposledy však nastoupil v prosinci proti Teplicím. V zápase s Baníkem se objevil na lavičce náhradníků, na jaře se však do hry ještě nedostal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Také Matěj Pulkrab si na podzim, tedy především v jeho druhé polovině, vybojoval místo v základní sestavě. Dal taky dva góly, jenže loni jich v Liberci vstřelil deset. Proti Bohemians 1905 odehrál třiadvacet minut, od té doby se na hřišti neobjevil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh SParta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na podzim měl neotřesitelnou pozici, stále je hráčem Sparty, který má v sezoně nejvíc startů a s deseti góly je i nejlepším střelcem týmu. Na jaře se sice trefil proti Dukle, nepředváděl ale ideální výkony a proti Liberci naskočil už jen na posledních dvacet minut.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud