Pošlete je k zemi. 4 hráči z Fortuna ligy, na které bylo v aktuální sezoně spácháno nejvíc faulů

Jsou fotbalisté, které od míče nelze jen tak lehce odstavit. Pokud se o to někdo pokusí, často to vyjde jen za cenu faulu.

K nejčastěji faulovaným hráčům fotbalové ligy patří ofenzivně ladění borci, ale existují i výjimky. Kvarteto těch, kteří se v aktuálním ročníku stali obětí nejvyššího počtu nedovolených zákroků, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Haiderson Hurtado (FK Jablonec) – 25 faulů

Haiderson Hurtado (2).jpg

Sedmadvacetiletý kolumbijský stoper Haiderson Hurtado je v české nejvyšší soutěži nováčkem, ale v Jablonci, kam v létě zamířil ze slovenské Skalice, se okamžitě adaptoval a zaujal místo v základní sestavě. Řízný stoper, který je vynikající v osobních soubojích, v deseti zápasech viděl už třikrát žlutou a jednou červenou kartu. Také se však velmi často pro svou pohyblivost stává obětí faulů protihráčů. Zatím ho poslali k zemi pětadvacetkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Miloš Kratochvíl (FK Jablonec) – 26 faulů

Miloš Kratochvíl.jpg

Záložník Miloš Kratochvíl strávil svou premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži v dresu brněnské Zbrojovky, ale od ročníku 2018/19 hájí barvy Jablonce. Sedmadvacetiletý borec je dobrým driblérem, který svým pohybem a technickou zdatností dělá soupeřům často vrásky na čele a nutí je k nedovoleným zákrokům. Během deseti utkání, do nichž v aktuální sezoně zasáhl, jich bylo šestadvacet, což z něho dělá třetího nejfaulovanějšího hráče v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Patrik Hellebrand (Dynamo České Budějovice) – 31 faulů

Patrik Hellebrand.jpg

Slavia se před pár lety přetahovala o záložníka Patrika Hellebranda se Spartou, kam ho lákal Tomáš Rosický. Úspěšnější ale nakonec byli manažeři z Edenu, kam zamířil ze Slovácka v průběhu sezony 2019/20. V novém klubu si připsal na konto deset startů, moc toho ale neukázal, takže od té doby putoval z hostování na hostování. Nejprve byl zpátky v Uherském Hradišti, pak působil v Opavě, která spadla z Fortuna ligy, a nakonec zakotvil v Českých Budějovicích, jimž se loni upsal na dva roky.

V aktuálním ročníku čtyřiadvacetiletý borec nastoupil do všech deseti ligových zápasů a zaznamenal pouze jednu asistenci. Přesto je v něčem skoro nejlepší – po zákrocích na něho bylo odpískáno 31 faulů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Michal Hlavatý (FK Pardubice) – 37 faulů

Michal Hlavatý.jpg

Malý postavou, velký kreativními schopnostmi – tak by mohla vypadat vizitka pětadvacetiletého záložníka Pardubic  Michala Hlavatého. Na východ Čech zamířil loni v létě z Plzně, kde mu po přestupu z Přibrami v roce 2016 nedali téměř žádnou šanci. Odehrál pouhých šest ligových minut a putoval z hostování na hostování. V sezoně 2020/21 byl v Pardubicích, v té další působil v Mladé Boleslavi a následně se vrátil do města dostihů a perníku.

V aktuálním ročníku odehrál všech deset střetnutí. Na kontě nemá žádnou gólovou asistenci, ale kdyby byli jeho spoluhráči trochu šikovnější, mohl jich mít ve statistikách několik, protože vytvořil osm gólových přihrávek, což ho řadí na třetí místo v lize. Přičinlivý je však také ve sbírání žlutých karet – viděl už tři. Jednou byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Prvenství ve Fortuna lize drží v počtu faulů, které na něho byly spáchány – bylo jich sedmatřicet.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud