Pošlete je k zemi! 3 hráči z Fortuna ligy, na které bylo v aktuální sezoně spácháno nejvíc faulů

Jsou hráči, které od míče nelze jen tak lehce odstavit. Pokud se o to chce někdo pokusit, často to vyjde jen za cenu faulu.

K nejčastěji faulovaným hráčům fotbalové ligy překvapivě nepatří útočníci, nýbrž záložníci a obránci. Jména tří borců, na které bylo v aktuálním ročníku české nejvyšší soutěže spácháno nejvíc faulů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Martinec (FK Jablonec) – 16 faulů

Jakub Martinec.jpg

Dvaadvacetiletý stoper Jakub Martinec je jedním z nejpříjemnějších překvapení současné ligové sezony. Odchovanec Hradce Králové, který letos v srpnu přestoupil do Jablonce, se rychle stal jednou z opor mužstva. Odehrál všech šest zápasů v základní sestavě a nechyběl na hřišti ani minutu.

Kromě toho, že podstoupil nejvíc obranných soubojů ze všech hráčů v nejvyšší soutěži, má na kontě také nejvyšší počet vítězných obranných soubojů. Soupeřům jeho pohyb a fotbalové dovednosti dělají takové problémy, že je třetím nejfaulovanějším hráčem ligy. Dosud po zákrocích na něho foukali sudí šestnáctkrát do píšťalky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Sáček (Sparta Praha) – 20 faulů

Michal Sáček.jpg

Záložník Michal Sáček ze Sparty patří mezi nejvytíženější fotbalisty v tuzemské nejvyšší soutěži. Čtyřiadvacetiletý borec je jedním z nejpilnějších a nejpřesnějších nahrávačů v lize. Ze šesti zápasů má na kontě dvě gólové asistence. Kromě toho se „stará“ také o výhody pro letenský tým v podobě faulů, kterými ho zastavují protihráči. Zatím jich bylo v tomto ročníku rovných dvacet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Bořek Dočkal (Sparta Praha) – 20 faulů

Bořek Dočkal1.jpg

Bořek Dočkal je motorem Sparty a hvězdou české ligy. Dvaatřicetiletý záložník kraluje všem hráčům podle počtu nahrávek i přihrávek do gólových šancí. Jeho chytrost, technika a pohyb dělá protihráčům velké problémy, takže ho mohou často zastavit pouze tak, že ho pošlou k zemi nedovoleným zákrokem. Dosud se tak stalo dvacetkrát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud