Poslední pamětníci. Tři hráči současného kádru Sparty, kteří pamatují derniéru v Evropské lize

Sparta bude znovu bez pohárů. Letenští se v hlavní fázi Evropské ligy představili naposledy v sezoně 2016/17, kdy došli do prvního kola vyřazovací části. V té nestačili na Rostov.

Loni to byla Subotica, o rok dříve Crvena zvezda, letos fotbalisté Sparty nestačili v předkole Evropské ligy na Trabzonspor. Pražané si v hlavní fázi Evropské ligy zahráli naposledy na začátku roku 2017, tehdy ale vypadli po porážce 0:4 a remíze 1:1 s Rostovem. Do domácí odvety tehdy zasáhli i tři hráči, kteří působí v aktuálním sparťanském kádru. Jména těchto posledních pamětníků najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Costa Nhamoinesu

Costa Rostov.jpg

Stejně jako na půdě Trabzonsporu, tak i v zápase s Rostovem nastoupil v základní sestavě. Tehdy se objevil na postu levého beka, utkání ale nedohrál a v 67. minutě byl vyloučen. Tentokrát po hodině hry přenechal místo na stoperu Dávidu Hanckovi. Ve Spartě stále patří ke klíčovým postavám.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Sáček

Michal Sáček.jpg

Jeho místo je ve středu zálohy, kde nastoupil i v odvetném utkání s Rostovem. Na půdě Trabzonsporu se ale přemístil na post pravého obránce, kde Spartu hodně tlačí bota. Dvaadvacetiletý univerzál Michal Sáček odehrál oba kompletní zápasy, postup ale neslavil ani jednou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Sparta.jpg

Dvaadvacetiletý útočník je od května mimo hru a Spartě bude nějakou dobu ještě chybět. Je však otázkou, jakou roli po návratu dostane, kouč Václav Jílek má totiž na hrot sestavy Libora Kozáka s Benjaminem Tettehem, i když se ani jednomu z nich v úvodu sezony moc nevede. V roce 2017 v odvetě s Rostovem Matěj Pulkrab vydržel na hřišti čtyřicet minut, pak jej nahradil Josef Šural.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud