Poslední pamětníci skvělého turnaje. 3 Češi z Eura 2004, kteří ještě neukončili kariéru

Letos je to už patnáct let, co čeští fotbalisté skončili třetí na mistrovství Evropy v Portugalsku. Trenér Karel Brückner měl tehdy k dispozici parádní tým, který je už téměř celý ve sportovním důchodu.

V průběhu minulého ročníku ukončil kariéru Tomáš Rosický, před pár týdny se loučil i Petr Čech a hráči jako Pavel Nedvěd, Marek Jankulovski či Vladimír Šmicer pověsili kopačky na hřebík už dříve. Tři hráči z úspěšného Eura 2004 však stále pokračují. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Hübschman (37 let)

Tomáš Hubschman Euro 004.jpg

Tehdejší záložník Sparty odehrál na turnaji jeden poločas vítězného duelu s Němci. Po šampionátu odešel do Šachtaru Doněck, s nímž mimo jiné vyhrál Pohár UEFA a osm ukrajinských titulů. Od roku 2014 je defenzivní záložník v Jablonci, kde přidá minimálně ještě jednu sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jaroslav Plašil (37 let)

Jaroslav Plašil Euro 2004 Denisa Hamerníková  CNC  Profimedia.jpg

Na Euro dorazil z Monaka a na turnaji zasáhl do zápasu s Německem. V reprezentaci toho stihl ještě hodně, fanoušci národního týmu mu ale dlouho nemohli přijít na jméno. Zato v Bordeaux, kde působil téměř deset let, mu nedávno přichystali velkou rozlučku. Bude sedmatřicetiletý záložník působit ještě jinde, nebo ukončí svou dlouhou kariéru?

Foto: Denisa Hamerníková / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Milan Baroš (37 let)

Milan Baroš Euro.jpg

Na Euru zářil. Dal gól Lotyšům, Nizozemcům i Němcům, ve čtvrtfinále se trefil dvakrát proti Dánsku a s pěti zásahy byl nejlepším kanonýrem šampionátu. O rok později vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů, poté hrál za Aston Villu, Lyon, Portsmouth, Galatasaray či Antalyaspor, působil také v Mladé Boleslavi, Liberci a v současné době je hráčem Baníku. V posledním ročníku dal šest branek a ještě o rok si prodlouží svou dlouhou kariéru. Tu reprezentační uzavřel po Euru 2012.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud