Lukáš Hejda   Dvaatřicetiletý stoper načal v Plzni už jedenáctou sezonu. Ve Viktorce dozrál do role lídra a kapitána. Taky je jedním z těch, kdo pamatuje předešlé bitvy v Lize mistrů. Do historie soutěže se zapsal rozhodujícím gólem v bitvě na půdě CSKA Moskva, kde západočeský tým vyhrál 2:1. 
 Luděk Pernica   Plzeň měla v kádru Lukáše Hejdu s Romanem Hubníkem, před sezonou 2018/19 však přivedla ještě jednoho stopera. Z Jablonce dorazil Luděk Pernica, který během ročníku zasáhl do 25 ligových zápasů. V sezoně 2020/21 si odskočil hostovat do Brna, loni už byl ale jednou z opor na cestě za plzeňským titulem.
 Radim Řezník   Třiatřicetiletý bek přišel do Plzně už v průběhu ročníku 2011/12 z Baníku. Ve Viktorce se stal oporou, dostal se i do reprezentace a odehrál řadu prestižních duelů. Před loňskou sezonou se zdálo, že v Plzni končí, nakonec ale odehrál velmi dobrý ročník. Do toho letošního ligového ale ještě nezasáhl a kvůli zranění se nedostal ani na soupisku pro Ligu mistrů. 
 Aleš Čermák   Taky Aleš Čermák je už v Plzni dlouho. Ve Viktorce si vybudoval dobrou pozici a nastupoval v základní sestavě, už loni ale jeho role nebyla taková, na jakou byl zvyklý a moc prostoru nedostal ani letos. Dokonce se spekulovalo o jeho možném odchodu, v posledním utkání v Liberci už byl ale sedmadvacetiletý záložník v základní sestavě. 
7
Fotogalerie

Poslední pamětníci. 7 hráčů Viktorky, kteří zažili minulou účast Plzně v Lize mistrů

Fotbalisté Plzně se chystají na boje v základní skupině Ligy mistrů, ve které se představili naposledy v roce 2018. Bylo u toho i několik hráčů současného kádru.

Když Plzeň byla v Lize mistrů naposledy, zahrála si v základní skupině proti Realu Madrid, AS Řím a CSKA Moskva. V kádru Viktorky tehdy bylo i sedm hráčů, kteří jsou v týmu trenéra Michala Bílka i nyní. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 8

Milan Havel 

Milan Havel Plzeň 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý obránce se díky svým výkonům v Plzni dostal až do reprezentace. Ve Viktorce je od roku 2017, kdy dorazil z Bohemians 1905. Na začátku musel o místo v plzeňském kádru bojovat, teď už má ale pevný flek v sestavě. 

FotoMichal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Lukáš Hejda 

Lukáš Hejda Plzeň 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý stoper načal v Plzni už jedenáctou sezonu. Ve Viktorce dozrál do role lídra a kapitána. Taky je jedním z těch, kdo pamatuje předešlé bitvy v Lize mistrů. Do historie soutěže se zapsal rozhodujícím gólem v bitvě na půdě CSKA Moskva, kde západočeský tým vyhrál 2:1. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Luděk Pernica 

Luděk Pernica Plzeň 22.jpg

Plzeň měla v kádru Lukáše Hejdu s Romanem Hubníkem, před sezonou 2018/19 však přivedla ještě jednoho stopera. Z Jablonce dorazil Luděk Pernica, který během ročníku zasáhl do 25 ligových zápasů. V sezoně 2020/21 si odskočil hostovat do Brna, loni už byl ale jednou z opor na cestě za plzeňským titulem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Radim Řezník 

Radim Řezník Plzeň 21.jpg

Třiatřicetiletý bek přišel do Plzně už v průběhu ročníku 2011/12 z Baníku. Ve Viktorce se stal oporou, dostal se i do reprezentace a odehrál řadu prestižních duelů. Před loňskou sezonou se zdálo, že v Plzni končí, nakonec ale odehrál velmi dobrý ročník. Do toho letošního ligového ale ještě nezasáhl a kvůli zranění se nedostal ani na soupisku pro Ligu mistrů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Aleš Čermák 

Aleš Čermák Plzeň 21 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Taky Aleš Čermák je už v Plzni dlouho. Ve Viktorce si vybudoval dobrou pozici a nastupoval v základní sestavě, už loni ale jeho role nebyla taková, na jakou byl zvyklý a moc prostoru nedostal ani letos. Dokonce se spekulovalo o jeho možném odchodu, v posledním utkání v Liberci už byl ale sedmadvacetiletý záložník v základní sestavě. 

FotoBarbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Jan Kopic 

Jan Kopic Plzeň 21.jpg

Dvaatřicetiletý záložník je už řadu let jedním z klíčových hráčů západočeského týmu. V loňské sezoně pomohl k titulu pěti góly a třemi nahrávkami. Trenér Bílek na něj sázel i letos, Jan Kopic se ale zranil a je mimo hru. Přijde minimálně o první dva zápasy základní skupiny Ligy mistrů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Chorý 

Tomáš Chorý Plzeň 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2020/21 odehrál v lize jen 53 minut. Loni však dostal hodně prostoru a k titulu pomohl šesti góly. Dobrou pozici má i v tomto ročníku, konkurence v kádru Viktorky je ale veliká. Z Plzně sice odešel Jean-David Beauguel, místo něj ale přišli Jan Kliment, René Dedič nebo Fortune Bassey. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud