Filip Panák Filip Panák je ve Spartě od roku 2019, na svou šanci si ale musel kvůli vleklým zdravotním problémům počkat. Byl však trpělivý a na Letné odehrál už řadu důležitých zápasů. Proti Monaku byl v obou duelech v základní sestavě, stejně jako v ní figuruje na startu nového ročníku. Sedmadvacetiletý bek by měl hrát i proti Kodani.
 David Pavelka Před dvěma lety měl ve Spartě pevnou pozici. Na Letné patřil mezi opory, proti Monaku odehrál oba celé zápasy. Jenže pražský tým se mění a nyní dostávají přednosti jiní. Dvaatřicetiletý záložník sice v létě podepsal nový kontrakt, do letošního ročníku ale David Pavelka ještě nezasáhl.
 Adam Karabec Mladý záložník měl (a stále ještě má) nakročeno k hodně zajímavé kariéře. Podle řady lidí je v něm ještě více talentu než u Adama Hložka, který patří bundesligovému Leverkusenu. Dvacetiletý Adam Karabec však musí stále o místo na Letné bojovat, letos zatím odehrál jen druhý poločas proti Pardubicím. Před dvěma lety proti Monaku zasáhl do obou duelů, v odvetě byl v základní sestavě.
 Jakub Pešek Reprezentační křídelník dorazil do Sparty v létě roku 2021 z Liberce a ihned se postavil do základní sestavy. V soubojích s Rapidem Vídeň patřil mezi nejlepší a jednou se zapsal i mezi střelce. Proti Monaku nastoupil pokaždé v základní sestavě, tentokrát se ale gólově neprosadil.
6
Fotogalerie

Poslední pamětníci. 6 hráčů současné Sparty, kteří hráli o Ligu mistrů proti Monaku

Sparta se po dvou letech vrací do bojů o Ligu mistrů. Naposledy v nich nestačila na Monako.

Letenští hráli o Ligu mistrů naposledy v ročníku 2021/22. Tým Pavla Vrby nejprve vyřadil Rapid Vídeň, poté ale dvakrát prohrál s Monakem a byl ze hry venku. Kteří hráči současného sparťanského kádru do zápasů s knížecím celkem zasáhli? Podívejte se.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 7

Tomáš Wiesner

Tomáš Wiesner Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý bek se přetahuje o místo na pravém kraji obrany s Janem Mejdrem. Poslední utkání proti Pardubicím ovšem zvládl parádně a hrát bude nejspíš i proti Kodani. Tomáš Wiesner zasáhl také do obou zápasů proti Monaku, pokaždé byl v základní sestavě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Panák

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Filip Panák je ve Spartě od roku 2019, na svou šanci si ale musel kvůli vleklým zdravotním problémům dlouho počkat. Byl však trpělivý a na Letné odehrál už řadu důležitých zápasů. Proti Monaku byl v obou duelech v základní sestavě, stejně jako v ní figuruje na startu nového ročníku. Sedmadvacetiletý bek by měl hrát i proti Kodani.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

David Pavelka

David Pavelka Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Před dvěma lety měl ve Spartě pevnou pozici. Na Letné patřil mezi opory, proti Monaku odehrál oba celé zápasy. Jenže pražský tým se mění a nyní dostávají přednosti jiní. Dvaatřicetiletý záložník sice v létě podepsal nový kontrakt, do letošního ročníku ale David Pavelka ještě nezasáhl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Adam Karabec

Adam Karabec 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Mladý záložník měl (a stále ještě má) nakročeno k hodně zajímavé kariéře. Podle řady lidí je v něm ještě více talentu než u Adama Hložka, který patří bundesligovému Leverkusenu. Dvacetiletý Adam Karabec však musí stále o místo na Letné bojovat, letos zatím odehrál jen druhý poločas proti Pardubicím. Před dvěma lety proti Monaku zasáhl do obou duelů, v odvetě byl v základní sestavě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jakub Pešek

Jakub Pešek 22 Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Reprezentační křídelník dorazil do Sparty v létě roku 2021 z Liberce a ihned se postavil do základní sestavy. V soubojích s Rapidem Vídeň patřil mezi nejlepší a jednou se zapsal i mezi střelce. Proti Monaku nastoupil pokaždé v základní sestavě, tentokrát se ale gólově neprosadil.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Martin Minčev

profimedia-0780153707.jpg

Do odvetného duelu v Monaku zasáhl také dvaadvacetiletý bulharský reprezentant Martin Minčev, který v 66. minutě nahradil Adama Hložka. Ročník 2021/22 končil se čtyřmi ligovými góly. Loni se trefil pětkrát a zapsal i tři nahrávky, letos však v lize odehrál jen 27 minut proti Olomouci.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud