Milan Baroš – Baník Ostrava  Zatímco na Euru v roce 2004 byl Milan Baroš nejlepším střelcem turnaje, na mistrovství světa v Německu odehrál jen 63 minut v souboji s Itálií. V té době byl hráčem Aston Villy, kterou v dalším roce opustil a odešel do Lyonu. Druhý nejlepší kanonýr v historii české reprezentace byl v uplynulém ligovém ročníku hráčem Baníku Ostrava, kde s fotbalem začínal a kde také před pár týdny definitivně ukončil kariéru. Profimedia.cz

Milan Baroš – Baník Ostrava
Zatímco na Euru v roce 2004 byl Milan Baroš nejlepším střelcem turnaje, na mistrovství světa v Německu odehrál jen 63 minut v souboji s Itálií. V té době byl hráčem Aston Villy, kterou v dalším roce opustil a odešel do Lyonu. Druhý nejlepší kanonýr v historii české reprezentace byl v uplynulém ligovém ročníku hráčem Baníku Ostrava, kde s fotbalem začínal a kde také před pár týdny definitivně ukončil kariéru. Profimedia.cz

Poslední mohykáni. 3 Češi z mistrovství světa v roce 2006, kteří ještě nesekli s fotbalem

Je tomu už 16 let, co si čeští fotbalisté zahráli naposled na mistrovství světa. Turnaj, který hostilo Německo, začali suverénní výhrou nad USA, pak ale prohráli s Ghanou a Itálií, a jeli domů. Byla to škoda, tým měl totiž na víc.

Před baráží o postup na šampionát se do národního mužstva vrátil Pavel Nedvěd. V týmu byli Jan Koller, kanonýr Milan Baroš, Tomáš Rosický, Petr Čech, Marek Jankulovski či Tomáš Ujfaluši. Češi ale postup ze základní skupiny nevydřeli.

Z tehdejšího kádru jen tři hráči během aktuální sezony 2021/22 stále ještě nepověsili kopačky na skobu. Víte, kteří to jsou? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Milan Baroš – FK Vigantice

Milan Baroš.jpg

Zatímco na Euru v roce 2004 byl Milan Baroš nejlepším střelcem turnaje, na mistrovství světa v Německu odehrál jen 63 minut v souboji s Itálií. V té době byl hráčem Aston Villy, kterou v dalším roce opustil a odešel do Lyonu. Druhý nejlepší kanonýr v historii české reprezentace byl až do ročníku 2019/20 hráčem Baníku Ostrava, kde s fotbalem začínal. I když se s profesionálním sportem rozžehnal, ze zelených pažitů se neztratil. Vrátil se totiž do Vigantic, kde dělal coby žáček první fotbalové krůčky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Jiránek - TJ Sokol Červené Janovice

Martin Jiránek.jpg

Momentálně dvaačtyřicetiletý fotbalista, který hrával v Reggině a Birminghamu, strávil podstatnou část kariéry v Rusku. V roce 2006 byl Martin Jiránek hráčem Spartaku Moskva, hrál ale také za Groznyj a nakonec byl hráčem Tomsku, odkud se v létě roku 2016 vrátil do vlasti. Na mistrovství světa v roce 2006 neodehrál ani minutu. Když v létě roku 2018 skončil v pražské Dukle, zamířil do Radotína a následně do Červených Janovic, kde si prodlužují kariéru také Tomáš Řepka či Roman Bednář.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jiří Štajner - FK Arsenal Česká Lípa

Jiří Štajner-repre.jpg

Aktuálně pětačtyřicetiletý Jiří Štajner sešel po odchodu z Mladé Boleslavi v roce 2014 z očí, s fotbalem ale stále ještě nesekl. Rok hrál v nižší německé soutěži a v létě roku 2015 posílil Chrastavu, kde působil do konce sezony 2017/18. Pak byl rok hráčem divizního klubu Jiskra Mšeno, načež se v létě 2019 vrátil do Chrastavy, odkud pak v lednu roku 2020 vyrazil za další štací do divizního Arsenalu Česká Lípa, kde je hrajícím asistentem trenéra.

A jak se mu vedlo na turnaji v Německu? Tehdejší fotbalista Hannoveru zasáhl do všech zápasů, odehrál celkově 85 minut, mezi střelce se ale nezapsal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud