Poslední duel na Strahově. Slavia dostala výprask od Žižkova, kdo byl u toho?

Poslední duel na Strahově. Slavia dostala výprask od Žižkova, kdo byl u toho?

Poslední duel na Strahově. Slavia dostala výprask od Žižkova, kdo byl u toho?

Je to paradoxní situace. Když Slavie získala titul v roce 2008, hrála celou sezonu na Strahově a na poslední utkání se přesunula do Edenu. Teď je to přesně naopak a „sešívaní“ se musí zase přesunout do strahovského vyhnanství. Posledně se jim tam vůbec nevedlo.

Bez názvu.jpg

Slavia přivítala v posledním utkání na Strahově Žižkov. Do konce sezony chyběly čtyři kola a Jarolímovi svěřenci kráčeli za titulem, který nakonec také získali. V pražském derby si ale zadělali na pořádně problémy, prohráli 0:3 a na hráče se pískalo. Podívejte se, kdo byl tehdy u toho.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Michal Vorel

Michal Vorel.jpg

Brankářskou jedničkou byl v sezoně „čaroděj“ Martin Vaniak, v tomto duelu ale dostal přednost Michal Vorel, jenž v sezoně odchytal šest duelů. Derby s Žižkovem mu ale nevyšlo, překonal jej Zdeněk Koukal, v závěru poločasu zavinil penaltu a navíc byl vyloučen. Nahradil ho Vaniak, kterého prostřelili Marcel Šťastný a Petr Švancara.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – Matej Krajčík

Matej Krajčík.jpg

Bývalý slovenský reprezentant byl stálicí sestavy. V sezoně odehrál 25 zápasů a patřil k oporám zadních řad. Neúnavně kmital okolo lajny a neustále podporoval ofenzivu. Půl roku po titulu odešel do Regginy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Obránce – Erich Brabec

Erich Brabec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Lídr, opora, symbol mistrovské jízdy. Erich Brabec přišel do Slavie před sezonou ze Švýcarska a stal se základním stavebním kamenem, na němž Karel Jarolím postavil mistrovský tým. Brabec odehrál 24 zápasů a vstřelil jeden gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Obránce – Martin Latka

Martin Latka 2.jpg

Dlouholetý lídr slávistické defenzivy odehrál v mistrovském ročníku jen 12 duelů. Na vině však nebyl výpadek formy, ale zdravotní problémy, kvůli nimž se dostal do hry až na jaře. Pak už své místo nepustil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Obránce – David Hubáček

David Hubáček MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Neúnavný obránce, který ještě stále hraje ligu za Zlín. David Hubáček přišel do Slavie v roce 2005 právě z Baťova města a v metropoli vydržel dlouhých osm let. Během té doby se výrazně vryl do srdcí slávistických fanoušků.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 12

Záložník – Jaroslav Černý

Jaroslav Černý  Beránek Michal CNC Profimedia.jpg

Jaroslav Černý přestoupil v roce 2007 z Brna do Českých Budějovic, tam se ale dlouho neohřál a v polovině ročníku 2007/08 putoval do Slavie. Šikovný záložník se zabydlel v základní sestavě a výraznou měrou pomohl k historickému titulu. V Edenu vydržel do roku 2010.

Foto:  Beránek Michal / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Záložník – Ladislav Volešák

Ladislav Volešák Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Ve Spartě se příliš neprosadil, a tak v roce 2007 odešel z Českých Budějovic do Slavie, které výraznou měrou pomohl k titulu. Ladislav Volešák nastoupil k 17 zápasům a vstřelil v nich tři branky. Tak dobré období už v lize nezažil.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Záložník – Mickaël Tavares

Mickaël Tavares.jpg

Mickaëla Tavarese si vyhlédl ve Francii Karel Jarolím, jenž ho přivedl na testy. Ty dopadly náramně a Tavares podepsal ve Slavii smlouvu. V české lize si udělal skvělé jméno a dokonce se dostal do senegalské reprezentace. K zisku titulu pomohl dvěma góly a v průběhu dalšího ročníku odešel do Hamburku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník – Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer derby.jpg

Dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem odehrál během mistrovské sezony jen dvanáct zápasů. Jeho přínos byl však ohromný a Vladimír Šmicer měl obrovský podíl na zisku titulu, k němuž pomohl i dvěma góly. V zápase se Žižkovem ho po hodině hry nahradil David Kalivoda.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník – Zdeněk Šenkeřík

Zdeněk Šenkeřík.jpg

Nejlepším slávistickým kanonýrem sezony byl Stanislav Vlček, ten však v duelu se Žižkovem nenastoupil. V akci se objevil Zdeněk Šenkeřík, který se později stal historicky prvním střelcem Slavie v Lize mistrů. Mezi „sešívané“ přišel v roce 2007 z Turecka a k titulu pomohl třemi góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Goce Toleski

Goce Toleski MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

Makedonský útočník si udělal dobré jméno v Mostě, v podzimní části sezony 2007/08 vstřelil osm branek a přestoupil do Slavie. Za tu se trefil třikrát a byl vyhlášen nejlepším cizincem soutěže. Pak už se mu ale tolik nevedlo. V duelu se Žižkovem ho nahradil Dušan Švento.

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud