Jaromír Jágr  Své první světové zlato získal v roce 2005 ve Vídni. Do Německa Jaromír Jágr přijel coby hráč ruského Omsku a opět patřil k ústředním postavám celého šampionátu. Velmi zásadní roli sehrál po zápase s Norskem. V tom sice dal dva góly, Češi ale padli 2:3 a Jágr se poté ostře navezl do hráčů z NHL, kteří na šampionát nepřijeli. Třetí gól přidal ve veledůležitém utkání s Kanadou a do statistik si připsal i čtyři nahrávky. Jendu z nich i v první minutě finálové bitvy se sbornou…
 Jakub Klepiš  Jágrovu skvělou nahrávku využil Jakub Klepiš, který rychle otevřel skóre finálového duelu, v němž Češi vyhráli 2:1. Tehdejší Jágrův spoluhráč z Omsku se na turnaji prosadil ještě dvakrát – v utkání s Kanadou a také ve čtvrtfinále proti Finům, které vyrovnal na 1:1.
 Jan Marek  Veledůležitou roli na šampionátu sehrál i Jan Marek. Jeho trefa proti Švýcarům sice body nepřinesla, zato proměněné nájezdy ve čtvrtfinále proti Finům i v semifinále se Švédy byly klíčové a rozhodující. Bohužel, v roce 2011 tragicky zahynul na palubě letadla hokejistů Jaroslavle.
 Tomáš Rolinek  Každý úspěšný tým potřebuje správného kapitána. Zkrátka lídra jak na ledě, tak i v kabině. Tehdejší soubor trenéra Růžičky ho měl v osobě Tomáše Rolinka, který tehdy patřil Magnitogorsku. Z týmu řady „neznámých“ hráčů dokázal vytvořit parádní partu a dovedl ji ke zlatu. Sám navíc vstřelil čtyři góly - jeden z nich i ve finále, ve kterém zvyšoval na 2:0.
5
Fotogalerie

Poslední české hokejové zlato z mistrovství světa má už 13 let. Připomeňte si 5 hrdinů z Německa

Dlouhé, předlouhé je čekání českých hokejistů a fanoušků na medaili z mistrovství světa. Poslední zlato vyhrál národní celek už před 13 lety.

Naposled vybojovali čeští hokejisté medaili na mistrovství světa v roce 2022, poslední zlato je však o hodně starší. Pamatujete si ještě na hlavní strůjce nečekané české jízdy za titulem na šampionátu v roce 2010, který se hrál v Německu? Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun-MS 2010 (2).jpg

Nebýt jeho, tak by zlato z Německa nikdy nebylo – to je fakt, na kterém se shodli snad všichni účastníci senzační jízdy za titulem. Tomáš Vokoun, jenž dorazil z Floridy, v brance doslova čaroval. Ve čtvrtfinále dostal jediný gól od Finů, v semifinále pouze dva od Švédů, a v obou duelech navíc zvládl i nájezdová dramata. A finálová výhra 2:1 nad Rusy? Znovu především Vokounova zásluha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr 2010.jpg

Své první světové zlato získal v roce 2005 ve Vídni. Do Německa Jaromír Jágr přijel coby hráč ruského Omsku a opět patřil k ústředním postavám celého šampionátu. Velmi zásadní roli sehrál po zápase s Norskem. V tom sice dal dva góly, Češi ale padli 2:3 a Jágr se poté ostře navezl do hráčů z NHL, kteří na šampionát nepřijeli. Třetí gól přidal ve veledůležitém utkání s Kanadou a do statistik si připsal i čtyři nahrávky. Jendu z nich i v první minutě finálové bitvy se sbornou…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Klepiš

Jakub Klepiš MS 2010.jpg

Jágrovu skvělou nahrávku využil Jakub Klepiš, který rychle otevřel skóre finálového duelu, v němž Češi vyhráli 2:1. Tehdejší Jágrův spoluhráč z Omsku se na turnaji prosadil ještě dvakrát – v utkání s Kanadou a také ve čtvrtfinále proti Finům, které vyrovnal na 1:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Marek

Jan Marek.jpg

Veledůležitou roli na šampionátu sehrál i Jan Marek. Jeho trefa proti Švýcarům sice body nepřinesla, zato proměněné nájezdy ve čtvrtfinále proti Finům i v semifinále se Švédy byly klíčové a rozhodující. Bohužel, v roce 2011 tragicky zahynul na palubě letadla hokejistů Jaroslavle.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Rolinek

Tomáš Rolinek 2010.jpg

Každý úspěšný tým potřebuje správného kapitána. Zkrátka lídra na ledě i v kabině. Tehdejší soubor trenéra Růžičky ho měl v osobě Tomáše Rolinka, který tehdy patřil Magnitogorsku. Z týmu řady „neznámých“ hráčů dokázal vytvořit parádní partu a dovedl ji ke zlatu. Sám navíc vstřelil čtyři góly - jeden z nich i ve finále, ve kterém zvyšoval na 2:0.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud