Radko Gudas  Český hokej v zámoří příliš obránců nemá. O to lepší zprávou je, že je volný Radko Gudas, jenž před rokem zamířil z Floridy do Anaheimu. Řízný bek startoval už na několika šampionátech, v Praze by měl patřit k lídrům českého týmu.

Radko Gudas
Český hokej v zámoří příliš obránců nemá. O to lepší zprávou je, že je volný Radko Gudas, jenž před rokem zamířil z Floridy do Anaheimu. Řízný bek startoval už na několika šampionátech, v Praze by měl patřit k lídrům českého týmu.

 Dominik Kubalík  Uplynulá sezona mu nevyšla. Zatímco v Detroitu se dostal na 45 kanadských bodů, v Ottawě zapsal jen 11 branek a čtyři asistence. Na mistrovství světa by ale dorazit měl. V reprezentaci se mu vždy daří, na loňském šampionátu se osmadvacetiletý forvard blýskl bilancí 8+4.
 Petr Mrázek  Česká jednička? Nejspíš ano. Chicago se v sezoně sice trápilo, Petr Mrázek ale podával velmi dobré výkony. A hlavně byl zdravý, což u něj v posledních letech nebývalo zvykem. V národním týmu toho moc neodchytal, v Praze by ale dvaatřicetiletý rodák z Ostravy měl dostat hodně prostoru. Společně s Mrázkem se do týmu nejspíš dostanou i Lukáš Dostál z Anaheimu a Karel Vejmelka z Arizony.
 Tomáš Nosek  Jednatřicetiletý defenzivní útočník reprezentoval naposledy v sezoně 2013/14, kdy ještě hrával za Pardubice. Od té doby je v zámoří a národní dres už neoblékl. Prošel si několika kluby, poslední rok hrál za New Jersey. Na šampionát chce, týmu by měl pomoct.
 Ondřej Palát  Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu si zahrál na mistrovství světa v Bratislavě, od té doby nereprezentoval. Každoročně totiž bojoval až do konce zámořské sezony s Tampou Bay. Teď má za sebou druhý rok v New Jersey, se kterým o Stanley Cup nehraje. A třiatřicetiletý pracant dal jasně najevo, že chce do Prahy přiletět.
7
Fotogalerie

Posily ze zámoří. Podívejte se, kteří Češi z NHL jsou volní pro mistrovství světa

Základní část NHL je minulostí, řada týmů má už po sezoně. Týká se to i českých hokejistů, kteří by měli být volní pro mistrovství světa. Kdo ale nakonec přijede?

Okolo českých posil z NHL je zatím klid. Trenérský tým Radima Rulíka mlčí, jména odhalí až později. Nicméně už teď se dá vytušit, kdo by zpoza Atlantiku mohl přijet.

Kteří čeští hokejisté z NHL jsou volní? Podívejte se.

Pokračování 2 / 8

Radko Gudas

Bez názvu.jpg

Český hokej v zámoří příliš obránců nemá. O to lepší zprávou je, že je volný Radko Gudas, jenž před rokem zamířil z Floridy do Anaheimu. Řízný bek startoval už na několika šampionátech, v Praze by měl patřit k lídrům českého týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík Ottawa 2.jpg

Uplynulá sezona mu nevyšla. Zatímco v Detroitu se dostal na 45 kanadských bodů, v Ottawě zapsal jen 11 branek a čtyři asistence. Na mistrovství světa by ale dorazit měl. V reprezentaci se mu vždy daří, na loňském šampionátu se osmadvacetiletý forvard blýskl bilancí 8+4.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Petr Mrázek

Petr Mrázek Chicago 23.jpg

Česká jednička? Nejspíš ano. Chicago se v sezoně sice trápilo, Petr Mrázek ale podával velmi dobré výkony. A hlavně byl zdravý, což u něj v posledních letech nebývalo zvykem. V národním týmu toho moc neodchytal, v Praze by ale dvaatřicetiletý rodák z Ostravy měl dostat hodně prostoru. Společně s Mrázkem se do týmu nejspíš dostanou i Lukáš Dostál z Anaheimu a Karel Vejmelka z Arizony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek NJ.jpg

Jednatřicetiletý defenzivní útočník reprezentoval naposledy v sezoně 2013/14, kdy ještě hrával za Pardubice. Od té doby je v zámoří a národní dres už neoblékl. Prošel si několika kluby, poslední rok hrál za New Jersey. Na šampionát chce, týmu by měl pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ondřej Palát

Ondřej Palát NJ.jpg

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu si zahrál na mistrovství světa v Bratislavě, od té doby nereprezentoval. Každoročně totiž bojoval až do konce zámořské sezony s Tampou Bay. Teď má za sebou druhý rok v New Jersey, se kterým o Stanley Cup nehraje. A třiatřicetiletý pracant dal jasně najevo, že chce do Prahy přiletět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jan Rutta

Jan Rutta SJ 23.jpg

Stejně jako Palát získal dva Stanley Cupu s Tampou Bay. Další rok byl v Pittsburghu a v tomto ročníku nastupoval za San Jose. Sharks se nedařilo, třiatřicetiletý bek ale neodehrál špatnou sezonu. Jan Rutta dal pět branek, přidal 14 asistencí a po pěti letech by se mohl znovu představit na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Filip Zadina

Filip Zadina SJ.jpg

V létě opustil Detroit a zamířil do San Jose. Odehrál průměrnou sezonu, ke třinácti gólům přidal deset nahrávek, teď mu navíc končí smlouva. Na šampionátu startoval už v roce 2021, trenéři o něj nejspíš budou stát znovu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud