Posily, Rumun i Bořil. Které hráče Slavia může použít na levém wingbeku?

Ve Slavii panuje obrovská konkurence. Na postu levého wingbeka však bude ještě větší.

Ještě v minulé sezoně operoval na levém wingbeku ve Slavii David Jurásek, který však v létě odešel do Portugalska. Místo něj přišla do Edenu náhrada a další dva hráči na stejný post by měli dorazit v zimě. Koho by tedy měla mít Slavia k dispozici? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

El Hadji Malick Diouf

Bez názvu.jpg

Před pár dny mu bylo teprve 19 let, přesto je za něj Slavia ochotná zaplatit okolo 70 milionů korun. El Hadji Malick Diouf je blízko příchodu do Edenu, kde o něj velmi stojí. Mladý senegalský obránce, který loni v zimě přišel do norského Tromsö, se ve svém současném klubu rychle vypracoval mezi opory. Herním stylem připomíná Davida Juráska, ve Slavii si od něj hodně slibují.

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 5

Ondřej Zmrzlý

Ondřej Zmrzlý Olomouc.jpg

Přestup Dioufa je hodně blízko, v Edenu však loví i další hráče. Ve hře je rovněž příchod Ondřeje Zmrzlého z Olomouce, okolo něhož sešívaní krouží už déle. Čtyřiadvacetiletý wingbek patří na svém místě k nejlepším hráčům ligy, zájem o něj mají i další kluby. Na podzim dal tři góly a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Andres Dumitrescu

Andreas Dumitrescu MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Slavia na startu sezony přišla o Davida Juráska, a tak místo něj hledala náhradu. Z rumunského celku Sepsi dorazil dvaadvacetiletý bývalý mládežnický rumunský reprezentant Andres Dumitrescu, sázka na něj ale zatím příliš nevyšla. V lize zasáhl pouze do dvou zápasů, dalších pět startů přidal v Evropské lize. Není vyloučeno, že v zimě odejde.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Další možnosti

Oscar AS.jpg

Slavia má na post levého wingbeka i další možnosti. Jednou z nich je Jan Bořil, jenž se po dlouhém zranění vrátil v dobré formě. Na tomto místě mohou hrát taky Oscar (na snímku), Lukáš Provod nebo Conrad Wallem, ty všechny ale sešívaní využívají i jinde.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud