Posily pro Spartu. 4 ligoví fotbalisté, kteří by v zimě mohli přijít na Letnou

Sparta kraluje ligové tabulce, přesto se dá čekat, že bude aktivní na přestupovém trhu. Spekuluje se o zajímavých jménech.

Pražané v zimě budou nejspíš posilovat. Posily by mohli lovit doma i v zahraničí. Jména čtyř fotbalistů z Fortuna ligy, kteří by mohli rozšířit kádr trenéra Briana Priskeho, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Červ – Liberec

Bez názvu1.jpg

Dvaadvacetiletý záložník patří Liberci. Sparta po něm pokukovala už v létě, tehdy se ale o slovo přihlásila taky Slavia, která na něj má předkupní právo. Lukáš Červ zůstal na severu Čech, dá se však čekat, že se okolo něj přestupní kolotoč roztočí brzy znovu. „Zlý“ muž liberecké zálohy, který nabízí i velkou fotbalovou nadstavbu, se do Edenu údajně nehrnul a byl nakloněn přestupu na Letnou. Dočká se ho nyní? Na podzim hraje v Liberci pravidelně, v 16 zápasech dal tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Michal Hlavatý - Pardubice

Michal Hlavatý Pardubice Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Michal Hlavatý má na kontě rovnou stovku ligových zápasů. Dva starty zapsal v Plzni, nastupoval taky za Mladou Boleslav, nejdelší část své dosavadní kariéry ale působí v Pardubicích. Je klíčovým hráčem týmu trenéra Radoslava Kováče, má však na to, aby se z Pardubic posunul ještě dál. Třeba na Letnou?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Karel Pojezný – Baník

Karel Pojezný Baník.jpg

Sparta se musí připravit na to, že přijde o Ladislava Krejčího a Martina Vitíka. Pokud ne v zimě, tak nejpozději v létě už nejspíš ano. Pražané proto hledají náhradu a svou pozornost zaměřili i do Slezska. V Baníku se jim zalíbil dvaadvacetiletý Karel Pojezný, který v současné době patří k oporám ostravské defenzivy. Letenští v něm vidí velký potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Nemanja Tekijaški – Jablonec

Nemanja Tekijaški Jablonec.jpg

Dalším hráčem, který se Spartě údajně zalíbil, je Nemanja Tekijaški z Jablonce. Šestadvacetiletého srbského beka si na sever Čech přivedl z Polska trenér Radoslav Látal, který z Tekijaškiho udělal jednu z nepostradatelných opor. Rodák z Pančeva letos v lize nevynechal ani jednu minutu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud