Posily pro Spartu. 4 čeští fotbalisté, kteří brzy mohou přijít na Letnou

Letošní sezona spěje do finále, kluby už se ale dívají i k té další. Na přestupovém trhu bude aktivní taky Sparta.

Ne, zase jim to nevyšlo. Sparta bude znovu bez titulu, a tak na Letné proběhnou další změny. Kteří hráči by do Sparty mohli přijít? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Kryštof Daněk (Sigma Olomouc)

GetFile - 2022-05-03T102605.340.jpg

Devatenáctiletý ofenzivně laděný záložník, který má na kontě už přes padesát ligových startů, má nakročeno k velké kariéře. Kryštof Daněk dříve zaujal Slavii a nahlas se hovořilo o jeho stěhování do Edenu. Jenže teď se do hry o jeho služby vložil další silný hráč - konkurenční Sparta. Kdo tedy Daňka nakonec přivede? 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ondřej Kukučka (Baník Ostrava)

Untitled 2.jpg

Přestupy mezi Baníkem a Spartou bývají často velmi pikantní. A přesně takový je plánovaný transfer Ondřeje Kukučky.

Osmnáctiletý ostravský záložník se totiž před rokem zranil, vedení Baníku mu ale platilo léčbu a těšilo se, až se ostravský talent vrátí na hřiště. Měl postupně herně růst a v budoucnu měl patřit ke stavebním kamenům Baníku. Ovšem Kukučka neprodloužil smlouvu, která mu v létě končí a zdá se, že má namířeno do Sparty. Není divu, že v Baníku zuří. 

Foto: YouTube.com

Pokračování 4 / 5

Lukáš Sadílek (1. FK Slovácko)

GetFile - 2022-05-03T102654.347.jpg

Toto by byl pikantní přestup. Sparta hraje ve středu finále domácího poháru proti Slovácku, ve kterém si podle portálu iSport.cz vyhlédla i jednu posilu. Pražané už dříve lákali reprezentanta Michala Sadílka, tehdy ale nepochodili, a tak by nyní rádi přivedli jeho bratra Lukáše. Ten je oporou týmu z Uherského Hradiště, se kterým má podepsanou smlouvu do příštího léta. Pětadvacetiletý záložník má v týmu trenéra Svědíka pevnou pozici a patří k oporám Slovácka. Na Letné si od něj slibují, že by se ve středu zálohy postavil vedle Ladislava Krejčího mladšího. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jaroslav Zelený (FK Jablonec)

GetFile - 2022-05-03T102748.821.jpg

Do Sparty před sezonou přišel Casper Højer, ovšem že by nějak vyčníval, to se říct nedá. Dánský levý bek odehrál vinou zdravotních problémů jen devět ligových zápasů a jeho angažmá zatím příliš úspěšné není. I proto by na Letnou mohl dorazit Jaroslav Zelený z Jablonce, jenž dříve nastupoval i za Slavii. Výhodou devětadvacetiletého beka, který letos hraje ve velmi dobré formě, je, že může nastoupit i na postu stopera. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud