Posily, které přišly za hubičku. Podívejte se, kolik Plzeň zaplatila za čtyři nové hráče

Zatímco mistrovská Slavia ještě neodtajnila jméno ani jedné posily, Plzeň začala přípravu se čtyřmi novými hráči. Klubovou kasu to navíc moc nestálo.

Viktorka uplatnila opci na Jakuba Brabce a přivedla čtyři další hráče. Ovšem pouze jeden z nich přišel na přestup. Kolik za něj Plzeň zaplatila? A odkud dorazily další posily? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Christián Herc (Wolverhampton Wanderers) – hostování

Christian Herc.jpg

Další slovenský hráč v Plzni. Viktorka dvacetiletého středního záložníka získala na dvouleté hostování s opcí z anglického Wolverhamptonu, Christián Herc však poslední rok a půl působil v Dunajské Stredě. Mládežnický slovenský reprezentant odehrál v posledním ročníku 25 ligových zápasů a dal v nich čtyři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Adam Hloušek (Legia Varšava) – zdarma

Adam Hloušek Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Stál o něj Jablonec, mohl jít hrát do USA, Adam Hloušek se ale už v dubnu rozhodl pro Plzeň. Třicetiletý univerzál, který má na kontě i několik zápasů v reprezentaci, dříve hrával za Kaiserslautern, Norimberk, Stuttgart, ale taky Slavii či Jablonec. Od roku 2016 levý bek či záložník patřil Legii Varšava, v Polsku mu ale skončila smlouva, a tak si mohl vybrat, kam povedou jeho kroky…

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Lukáš Kalvach (Sigma Olomouc) – 15,5 mil. korun

Lukáš Kalvach Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Odchod Patrika Hrošovského sice Pavel Vrba vyloučil, je však pravděpodobné, že slovenský reprezentant dříve nebo později kabinu Plzně opustí. I proto na západ Čech přišel defenzivní záložník Lukáš Kalvach, jenž patřil k pilířům olomoucké Sigmy. Viktorka za něj údajně zaplatila 15,5 milionů korun.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ondřej Mihálik (AZ Alkmaar) – hostování

Ondřej Mihálik Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý ofenzivně laděný záložník je odchovancem Jablonce, odkud odešel do Alkmaaru. Jeho kariéru ale přibrzdily zdravotní problémy, kvůli nimž se v nizozemské lize neprosadil. Teď bývalý mládežnický reprezentant dostane šanci v Plzni, která jej získala na roční hostování s opcí. V české lize dosud odehrál 53 zápasů a dal v nich 14 branek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud