Ervīns Muštukovs  - Šestatřicetiletý gólman byl součástí lotyšského týmu na olympijských hrách, zachytal si i na světovém šampionátu a pár let byl i v zámoří. Působil taky ve Švédsku, Dánsku, Francii či Anglii a před sezonou přišel do Poruby. Za tu dosud odchytal deset zápasů a pyšní se velmi dobrými čísly. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Teper  - Rodák z Českého Těšína v dosavadních dvanácti zápasech dal pět branek, přidal šest asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Osmadvacetiletý bek Jakub Teper přišel do Poruby ze Vsetína, předtím však hrával i za Kopřivnici nebo Frýdek-Místek. Několik let působil i v Třinci, v extralize si ale nezahrál. Foto: hcporuba.cz
 Markus Korkiakoski  - Nejproduktivnějším hráčem týmu je Markus Korkiakoski, jenž do Poruby přišel před sezonou z Litoměřic. Osmadvacetiletý finský útočník má na kontě i jeden start v extraligovém Litvínově, krátce působil i ve Francii, jinak ale převážnou část kariéry strávil v zemi tisíců jezer. Loni posbíral 57 bodů, letos dal zatím tři góly a přidal sedm nahrávek. Foto: YouTube.com
 Tomáš Jáchym  - Ke klíčovým hráčům Poruby patří i Tomáš Jáchym, jenž v letošních dvanácti duelech posbíral už deset gólových asistencí. Čtyřiadvacetiletý útočník má na kontě i několik startů v extraligových Vítkovicích, v Porubě se pak poprvé objevil v sezoně 2016/17. Foto: hcporuba.cz
6
Fotogalerie

Poruba jede. 5 hráčů, kteří mohou lídra Chance ligy dovést až mezi elitu

V Chance lize působí Kladno, Slavia nebo Vsetín. Tabulce ale v současné době vládne někdo jiný – Poruba.

Ervīns Muštukovs.jpg

Hokejová Poruba vládne Chance lize. Ambiciózní celek z Ostravy předvádí parádní hokej a klidně si může brousit zuby na postup do extraligy. Jména pěti klíčových hráčů rozjeté Poruby najdete  v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Ervīns Muštukovs

Ervīns Muštukovs 1.jpg

Šestatřicetiletý gólman byl součástí lotyšského týmu na olympijských hrách, zachytal si i na světovém šampionátu a pár let byl i v zámoří. Působil taky ve Švédsku, Dánsku, Francii či Anglii a před sezonou přišel do Poruby. Za tu dosud odchytal deset zápasů a pyšní se velmi dobrými čísly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Teper

Jakub Teper hcporuba.cz.jpg

Rodák z Českého Těšína v dosavadních dvanácti zápasech dal pět branek, přidal šest asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Osmadvacetiletý bek Jakub Teper přišel do Poruby ze Vsetína, předtím však hrával i za Kopřivnici nebo Frýdek-Místek. Několik let působil i v Třinci, v extralize si ale nezahrál.

Foto: hcporuba.cz

Pokračování 4 / 6

Markus Korkiakoski

Markus Korkiakoski YT.jpg

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Markus Korkiakoski, jenž do Poruby přišel před sezonou z Litoměřic. Osmadvacetiletý finský útočník má na kontě i jeden start v extraligovém Litvínově, krátce působil i ve Francii, jinak ale převážnou část kariéry strávil v zemi tisíců jezer. Loni posbíral 57 bodů, letos dal zatím tři góly a přidal sedm nahrávek.

Foto: YouTube.com

Pokračování 5 / 6

Tomáš Jáchym

Tomáš Jáchym hcporuba.cz.jpg

Ke klíčovým hráčům Poruby patří i Tomáš Jáchym, jenž v letošních dvanácti duelech posbíral už deset gólových asistencí. Čtyřiadvacetiletý útočník má na kontě i několik startů v extraligových Vítkovicích, v Porubě se pak poprvé objevil v sezoně 2016/17.

Foto: hcporuba.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Endál

Lukáš Endál hcporuba.cz.jpg

Zkušený třiatřicetiletý útočník dříve hrával extraligu za Slavii, byl taky v Chomutově nebo Pardubicích. Poslední dva roky byl v Českých Budějovicích, se kterým vybojoval postup mezi elitu, Lukáš Endál ale zůstal v Chance lize a zamířil do Poruby. Letos dal už šest branek a je nejlepším střelcem týmu.

Foto: hcporuba.cz

Doporučujeme

Články odjinud