Jakub Šašinka (Baník Ostrava) – 195 centimetrů. Baník má po příchodu Nemanji Kuzmanoviče pět útočníků. Jsou mezi nimi i sourozenci Šašinkové. Více prostoru dostává mladší Ondřej, který letos dal už tři góly, jednu trefu má však na kontě i třiadvacetiletý Jakub. Urostlý forvard se trefil v podzimním derby v Opavě, které Baník prohrál 1:2. Foto: ADOLF HORSINKA / MAFRA / Profimedia
 Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) – 196 centimetrů. Zdá se, že tento nákup se Plzni náramně povedl. Francouzský kanonýr, který dříve působil v Dukle, hrál na podzim ve Zlíně a do statistik si připsal sedm branek. Další dvě přidal v Plzni, které pomohl k bodu v Mladé Boleslavi a k výhře nad Slavií. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Benjamin Tetteh (Sparta Praha) – 198 centimetrů . Druhým nejvyšším ligovým útočníkem je Benjamin Tetteh. Jednadvacetiletý ghanský kanonýr debutoval v české lize v sezoně 2016/17 ve Slovácku. Loni hrál za Bohemians 1905 a v létě zamířil do Sparty, za kterou dal už deset branek. V zimě okolo něj kroužil Galatasaray, ale i kluby z anglické Premier League. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň) – 199 centimetrů. Ještě o centimetr více než Tetteh má Tomáš Chorý. Dlouhán Viktorky se v Plzni měl stát nástupcem Michaela Krmenčíka, na západě Čech se ale rozjížděl pomaleji. Vyšel mu však závěr podzimu, trefil se i v Lize mistrů a ve víkendovém šlágru se Slavií vstřelil svůj třetí letošní ligový gól. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Pořádní čahouni aneb 5 nejvyšších útočníků, kteří běhají po ligových trávnících

Nejlepším střelcem Fortuna ligy je Nikolaj Komličenko. Dvacetigólový kanonýr Mladé Boleslavi zároveň patří k nejvyšším útočníkům soutěže.

Ruský snajpr měří 190 centimetrů. V lize však působí i pár útočníků, kteří měří ještě víc. Jména pěti nejvyšších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Poznar (Fastav Zlín) – 194 centimetrů

Tomáš Poznar Zlín Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Zlínský dlouhán zamířil v sezoně 2016/17 do Plzně, ve Viktorce se ale moc neprosadil, a tak loni hostoval v Baníku. Letos je zpět v Baťově městě a znovu nazul střelecké kopačky. Tomáš Poznar zasáhl do 12 zápasů, ve kterých dal čtyři góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jakub Šašinka (Baník Ostrava) – 195 centimetrů

Jakub Šašinka Baník 2 ADOLF HORSINKA MAFRA Profimedia.jpg

Baník má po příchodu Nemanji Kuzmanoviče pět útočníků. Jsou mezi nimi i sourozenci Šašinkové. Více prostoru dostává mladší Ondřej, který letos dal už tři góly, jednu trefu má však na kontě i třiadvacetiletý Jakub. Urostlý forvard se trefil v podzimním derby v Opavě, které Baník prohrál 1:2.

Foto: ADOLF HORSINKA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) – 196 centimetrů

Jean D. Beauguel Plzeň 2 Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Zdá se, že tento nákup se Plzni náramně povedl. Francouzský kanonýr, který dříve působil v Dukle, hrál na podzim ve Zlíně a do statistik si připsal sedm branek. Další dvě přidal v Plzni, které pomohl k bodu v Mladé Boleslavi a k výhře nad Slavií.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Benjamin Tetteh (Sparta Praha) – 198 centimetrů

Benjamin Tetteh SParta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Druhým nejvyšším ligovým útočníkem je Benjamin Tetteh. Jednadvacetiletý ghanský kanonýr debutoval v české lize v sezoně 2016/17 ve Slovácku. Loni hrál za Bohemians 1905 a v létě zamířil do Sparty, za kterou dal už deset branek. V zimě okolo něj kroužil Galatasaray, ale i kluby z anglické Premier League.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň) – 199 centimetrů

Tomáš Chorý Plzeň Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Ještě o centimetr více než Tetteh má Tomáš Chorý. Dlouhán Viktorky se v Plzni měl stát nástupcem Michaela Krmenčíka, na západě Čech se ale rozjížděl pomaleji. Vyšel mu však závěr podzimu, trefil se i v Lize mistrů a ve víkendovém šlágru se Slavií vstřelil svůj třetí letošní ligový gól.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud